Amalgam Dolgu Tehlikesi

Amalgam Dolgu Tehlikesi

Amalgam Dolgu Tehlikesi

Amalgam dolgu tehlikesi hakkında hemen hemen doğru bilinenlerin aksine birçok yanlış ve zararlı çöp bilgilere sahibiz. Son günlerdeki çalışmaların ve daha önceki diğer Avrupa devletlerinin de konu üzerinde yani amalgam dolgu hakkında getirdikleri yasaklar bunu gözler önüne seriyor.

Gelin hep birlikte bu hatalı tedavi metodunu bir hastanın dilinden sizlere aktaralım: Hastanın geçenlerde gittiği doktordan aktardığı bilgiler şöyle;

Hasta için durum kötüdür yaşadığı hastalıkların çoğunun amalgam dolgu sebebiyle olduğunu söyler. Hasta gayet ihtiyatlı bir şekilde ben yıllardır bu amalgam dolgularla hayatımı devam ettiriyorum der ve doktor ekler; yaşadığın bedeninde oluşmuş tahribatların işte bu amalgam dolgu yüzünden der.

Hasta şaşkındır oysa ki senelerdir amalgam dolgular ağzının içinde onunla birliktedir ve duyduğu rahatsızlıklar bu dolgular yüzündenmiş.

Hasta düşünürken aklında soru işaretleri vardır ve beklediği cevap geliverir… Amalgam dolgu civadan oluşur ve ağız sıcaklığı ile bedende buharlaşarak yayılma gösterir böylesi cıva içerikli maddeler bedende fazlaca olduğu zaman sinir sistemi, kalp hastalıkları, sindirim sistemi ve romatizma hastalıklardan tutunda birçok hastalığın davetçisi olur.

Değerli ziyaretçilerimiz aslında Avrupa devletlerinde amalgam dolgunun 1979 yılından bu yana yasak oluşu her şeyi ifade etmiyor mu?

Türkiye’de ise diş hekimleri tarafından oldukça sıklıkla kullanılmakta olan cıva ve metal içerikli bu dolgu aslından hastalık tetikleyicisi. Hastalar sadece dişlerindeki amalgam dolgu ile cıvaya maruz kalmıyor. Bedenlerimiz bakın ne şekillerde hangi maddelerde cıvaya maruz kalmakta…

Cıvanın bulunduğu bazı etkenler: araçlardaki egzoz dumanları(hani bazılarımız koklayıp içine çeker ve alıştığını da vurgular) ,artık egzoz koklarken bir kez daha düşünün, hanımlar dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur ise çamaşırlarda kullandığınız yumuşatıcılar (tabi hepsi değil) , kulak damlalarında, burun damlalarında, içme sularının bazısında, kozmetik ürünlerde, keçelerde, balık türlerinin bir kaçında, pillerde, yer cilalarında ve en önemlisi bazı diş macunlarında… bu madde bulunmakta. Saydıklarımız bunlardan bir kaçını oluşturuyor. Düşündüğümüzde ne kadar çok cıvaya maruz kaldığımızı anlamamız hiç de zor değil.

Korkmayın bu sayılan maddelerin doğal alternatifleri her zaman bulunuyor. Diş sağlığınızı koruma altına alayım derken anlatmak gereksinimi duyduğumuz ve bilinçlenilmesi gereken bu konuyu bilmemek sizi oldukça hüsrana uğratabilir.

Diş sağlığınız için amalgam dolgu yerine alternatif diğer dolgu ve tedavi metotlarını kullanabilirsiniz.

Uyarı !!! bedeniniz cıva ve metal maddelere bu şekilde yoğun maruz kaldığı sürece unutmayın ki saydığımız hastalıklara ve daha fazlasına davetiye çıkarmış olacaksınız.

Sağlıklı günler…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.