Altın başak otu

  • ALTERNATİFTIP
  • Altın başak otu için yorumlar kapalı
  • 697 kez görüntülendi

Altın başak otu

Mucizenin adı Altın başak otu

Böbrek Hastalıklarında Altınbaşak Çayı Nasıl Hazırlanır?
Eşit miktarda altınbaşak otu, sarı ballıbaba otu ve yoğurt otunu karıştırın. Bu karışımdan 1 tatlı kaşığı alıp, kaynamış olan 1 su bardağı suya ilave edip 1 veya 2 dakika bekletin ve süzün. Bu çayı gün içerisinde 4 kez taze olarak hazırlayıp taze olarak için

Bunun yanı sıra altınbaşak otunun kronik böbrek hastalıklarının yanı sıra vücudumuz için başka faydaları da bulunmaktadır. Bu faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz:

Antiseptik özelliğe sahiptir.
İdrar yolları için de çok şifalıdır. İdrar yolları enfeksiyonlarından, taş ve kum oluşumunun engellenmesine kadar geniş bir faydası vardır.
Vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasını sağlar.
Kanamalı bağırsak hastalıklarına iyi gelir.
Mide bulantılarını keser.
Eklem iltihaplarına iyi gelir.
Varis için faydalıdır.
Romatizmal ağrıları keser.
Deride oluşan yaraların iyileşmesini sağlar.
Sterese, ruhsal sıkıntılara karşı iyi gelir.
Altınbaşak Çayı Nasıl Hazırlanır?
Kurutulmuş 1 tatlı kaşığı altınbaşak otu 250 ml kaynar suya konularak 15 dakika demlenmesi beklenir. Demlendikten sonra süzülür.

Bu çay her seferinde taze olarak hazırlanır ve gün içerisinde aç karna 3 bardak içilir. Bitkinin tazesi ile demlenmesi halinde 4-5 dakikalık demleme süresi yeterlidir.

Bir Hatırlatma: Altınbaşak otu çevresinde bulunan kirli havayı yapışkan özelliğinden dolayı tutmaktadır. Bu yüzden bitkiyi topladığınız alanın temiz ve çevre kirliliğinden uzak yerler olmasına dikkat edin. Bir sonraki yazımda buluşmak üzere Sağlıcakla kalın .

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.