Aloe Vera Bitkisi ve Faydaları Nelerdir

  • ALTERNATİFTIP
  • Aloe Vera Bitkisi ve Faydaları Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 770 kez görüntülendi

Aloe Vera Bitkisi ve Faydaları Nelerdir

Aloe vera bitkisi son yıllarda özellikle kozmetik ve sağlık alanında sık sık kullanılan ve adını hafızalara kazıyan bir bitki olmuştur. Bu yazımız aloe veranın etkisi, kullanımı ve faydaları konusunda bizlere bilgi verecektir.

Aloe Vera (Sarısabır) Bitkisi: Daha çok sıcak bölgelerde yetişen, yaprakları oldukça yüksek bir sapın tepesinde rozet biçiminde toplanmış bulunan bir süs bitkisi ve bu bitkinin etli ve kalın yapraklarından çıkarılan, kırmızımtırak esmer renkli, hekimlikte ve boyacılıkta kullanılan bir maddedir. Aloe Vera; Sarısabır, Öd Ağacı ve Azvay olarak da bilinir. A, C, E ve B grubu vitaminleri ile Selenyum, Demir, Mangan, Magnezyum, Kalsiyum, Çinko, Bakır, Fosfor, Potasyum gibi mineraller içerir.

Aloe Veranın Faydaları: Aloe Vera besin değeri yüksek bir bitkidir. Vücudu kuvvetlendirir. Sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri ile sindirimi kolaylaştırır. Safra söktürür. Müshil etkisi gösterir ve kabızlığı giderir. Mide ülseri gibi mide rahatsızlıklarına karşı faydalıdır. Yanık ağrılarını azaltır. Deri iltihabı, güneş yanıkları, egzama ve böcek sokmalarında faydalıdır. Cilt bakımı için de kullanılan Aloe vera, yıpranmış ciltleri nemlendirir ve onarır.

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkilerinin yanında ur, tümör gibi zararlı oluşumların yok edilmesini destekler. Vücudun enfeksiyonlara karşı korunmasına yardımcı olur.

Aloe Vera nasıl kullanılır? Aloe vera hem haricen hem de dahili olarak kullanılabilir. Kullanılan kısmı etli yardaklarının içindeki aloe vera suyu ya da jeli olarak adlandırılan kıvamlı sıvıdır.

Sarısabır sirke ile karıştırılarak saç dipleri ovulursa saç dökülmesini azaltır. Cilt yanıklarında aloe vera jeli yanık olan bölgeye sürülürse iyileşmesini hızlandırdığı gibi yanık izini de azaltır. Cilt üzerindeki onarıcı etkisi nedeniyle pek çok cilt bakım ürününün içerisinde de aloe vera kullanılmaktadır.

Bu yazı aloe vera ne demek, aloe vera nedir, aloe vera nasıl içilir, aloe vera nasıl kullanılır, faydaları yararları zararları yan etkileri nelerdir, aloe vera ne işe yarar neye iyi gelir nasıl sürülür jeli fiyatı suyu nasıl kullanılır faydası nedir konusunda yazılmıştır.

aloe vera bitkisinin faydaları, aloe vera bitkisi, aloe vera bitkisi nasıl kullanılır, alovera bitkisinin cilde faydaları nelerdir, alovera bitkisinin faydaları, aloe vera ne işe yarar, aloe vera bitkisi ne işe yarar, alovera bitkisi nasıl kullanılır, aloe vera nasıl kullanılır, ALOVERA BİTKİSİ NEYE YARAR

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.