Aklınızın Bir Kenarına Yazın

  • ALTERNATİFTIP
  • Aklınızın Bir Kenarına Yazın için yorumlar kapalı
  • 647 kez görüntülendi

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Bilindiği üzere besin maddelerinin pek çok şifai özellikleri bulunmakta. Ancak şimdi sizlerle paylaşacağımız soğanın yeri bir başka. Bunun nedeni soğanın her yeni günde daha başkaca özelliklerinin keşfedilmesi.

Artık Öksürük Derdinize Son Verecek

Bir çok çaba harcarız öksürüklerimizden kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvururuz ancak bir türlü kurtulamayız. İşte size doğal bir şurup niteliği taşıyan soğan suyu. Evet soğan suyu ile öksürüğünüzle vedalaşın. Kokusunu dert etmeyin ,koku giderici birçok yöntem var. Kokulu sakızdan maydanoz çiğnemeye kadar …

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Yüksek Ateşe Son

Yüksek Ateşe Son

Yüksek Ateşe Son

Soğanın ateş düşürücü etkisini  bu zamana kadar duymamıştınız değil mi? Yuvarlak şekilde doğradığınız soğanlarınızı ayak tabanınıza bastırarak veya çorabınızın içerisine koyarak ateşinizin düşmesini sağlayabilirsiniz. Derecesi düşmeyen ateşinize birde böyle bakın.  Ateşiniz düşerken hayretler içerisinde kalacaksınız.

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Soğan Artık Nezlenin de İlacı

Soğan Artık Nezlenin de İlacı

Soğan Artık Nezlenin de İlacı

Geçmek bilmeyen nezle, basit ama artık psikolojinizi bozmuş durum da üzülmeyin artık soğanın muhteşem etkisi size tam destek sağlayacak. Çayınız da veya suyunuzda kullanmak üzere bir baş soğanı doğrayın ve içeceğinizin içerisine atın yanında ekstra olarak ince ince doğradığınız soğanınızdan arta kalanları tuz atarak yiyin ve hemen ardından güzel bir uyku çekin, uyandığınızda artık daha güçlü olduğunuzu hissedeceksiniz.

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Kulağınız Uğulduyor mu?

Bedenimizde denge görevi yapan en kritik organ kulaklarımızdır. Vucudun adeta denge merkezidir. Kulak ağrısını çeken bilir ve kulağı ağrıyan bir insan başını dolayısıyla da bedenini ağrıdan dolayı oynatamaz. Kıpırdama sonucu oluşan ağrılar çok acıdır. Bu ve benzeri durumlarda kulağınıza tapa görevi yapacak soğan göbeği bulmaktır tek yapmanız gereken. Soğanın göbeği ikiye bölünür ve tapa olarak kulaklara tıkanır. Belirli bir zaman zarfı içerisinde ağrı ve uğultu derdi ortadan kalkacaktır. Deneyin ve şaşırmayın…

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Psikolojik Olarak Çöktünüz mü?

Üzülmeyin kolayı var . Ağlamaya yardımcı olacak olan soğan size ağlama terapisti olarak ta vazife görmekte. Evet bu herkesçe bilinse de hiç kimse soğanla ağlamak istemez. Ancak soğanla birlikte ağlamayla duygusal birikmişliğin hafiflemesi sağlandığını iddia eden uzmanlar var.

Soğan gözyaşı atarak göz sağlığınıza da katkı sağlayacaktır.

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Yara Tedavisinde Ucuz Ve Etkili Yöntem

Bilindiği üzere yaralarda etken madde Aloe Vera ancak bu maddeyi hemen hemen her yerde bulmak pek mümkün olmuyor. Aynı zamanda bütçenize uygun olmayabilir.

İşte size bir sır; Soğanın iç çeperi dediğimiz bölgesinde bulunan zarlar bütçenizi aşan aloe vera  maddesiyle hemen hemen aynı özelliğe sahip. Anlatılan bu soğan zarlarını elde ettikten sonra yara veya yanıklarınızın üzerine koyun ve mucizeyi görün.

Soğan zarı uygulaması cerrahi müdahalelerden sonra kalan izlere bile hatta ağır yaralardan sonra kalan derin izlere karşı çok ilginç bir metoddur. Yara izlerini toparlar ve kaybolmasına yardımcı olur.

Soğanın enfeksiyonlar üzerindeki etkisi  çok şaşırtıcı, yaranız enfeksiyon kapmış durumdaysa hastaneye varmadan evvel hemen bir ekmek diliminin üzerine süt dökün ve üzerine rendelediğiniz soğanı koyup yara üzerine bastırın. En az iki saat olmak kaydıyla yara üzerinden bu ekmeği çekmeyin. Bu zaman zarfı bitince uygulamayı sonlandırın.

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Güneş Yanığı Denilince Aklınıza Artık Soğan Gelecek

Güneş yanığı denilince halk arasındaki anonim fikir yoğurttur ama artık bu sabit fikirleri bozuyoruz. Çünkü soğan güneş yanıklarında en etkili formüller arasında ilk sırada. Çoğumuz bunu bilmiyoruz ancak ve ancak bu faydalı bilgileri paylaşıp yaygınlaşmasını sağlamak içinde siz dostlarımıza rica ediyoruz. Herkes faydalansın sloganı ile bilgilerimizi paylaşmanızı rica ediyoruz.

Güneş yanıklarınız sulanmış halde mi? Öyleyse soğan dilimlerini yanıkların üzerine serin ve yanıkların soğanın suyunu çekmesini gözlemleyin. Daha sonra yumurta akını sarısından ayırarak yanıkların üzerine yayın. Geçmiş olsun …

Aklınızın Bir Kenarına Yazın

Arı Ve Sineklerin Derdi Sizinle mi?

Arı Ve Sineklerin Derdi Sizinle mi

Arı Ve Sineklerin Derdi Sizinle mi

 

Yapışkan hayvanlardan olan sinekler yaz aylarında ne kadar kovarsanız o kadar yapışırlar değilmi. Siz olmazsanız onlar aç kalırlar. Sinekler için gıda takviyesi olmaktan kaçınıyormusunuz veya arılardan korkuyorsunuz . Bir çok insan arıların etrafta dolaşmasından bile korku duyar.

Öyleyse çare  bir miktar soğanı kesip bulunduğunuz ortama koymakta. Arı ve sinekler soğan bulunan ortamda durmazlar veya hiç gelmezler.

Aklınızda bulunsun … Halk arasındaki ^^arı soktuysa demir sür^^  , ^^çamur sür^^ , ^^ tezek sür^^ uygulamalarının faydası nedir bilinmez ama bu yöntemler arı soktuktan sinek ısırdıktan sonra başvurulan yöntemlerdir. Size sunduğumuz yöntem ise sizi sokmadan ısırmadan önce alabileceğiniz bir uygulamadır.

Sağlıkla kalın … Hoşça kalın…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.