Akciğerlerinizde Bu 8 İşaret Varsa Durum Ciddi

Akciğerlerinizde Bu 8 İşaret Varsa  Durum Ciddi

Ciğerleriniz tüm vücudunuzla birlikte mücadele etmenizi sağlar. Bu, akciğer problemlerinin solunum alışkanlıklarınız ve diğer bazı solunum alışkanlıklarınızla kesinlikle karışabileceği doğrudur, ancak aynı zamanda belirgin olmayan bazı semptomları vardır. Vücudun birçok farklı şekilde gönderdiği bazı endişe verici belirtiler vardır. Bu sinyalleri tanıyarak sorunu öğrenebilir ve daha fazla karmaşa yaratmadan önce nefes alan ve işaretleyen akciğer hastalıklarını tedavi edebilirsiniz.

Akciğer hastalıklarının en sık görülen suçlusu nedir? KOAH. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı. Lauren Goodman’a göre, makalesinde ABD’de 11 milyon insan olduğunu, KOAH’dan muzdarip olduğunu ve bunun ABD’de 4. önde gelen ölüm nedeni olduğunu ve eğer bu devam ederse 3. büyük olacağını söyledi. Tüm dünyada ölüm nedeni.

Normal KOAH hastalığı kronik bronşit, amfizem, astım ve kistik fibrozu içerir. Ancak solunum yetmezliğine ve solunum problemlerine neden olabilecek başka durumlar da vardır, örneğin akciğerlerinizdeki hava yastıkları arasında bulunan dokuları lekeleyen interstisyel akciğer hastalıkları. Belirtiler şunlardır, eğer varsa, akciğerlerinizin sağlığını ihmal etmemelisiniz.

1. Sabit öksürük

Öksürüğünüz uzaklaşmıyor ve kan, ateş veya sümük ile gelmiyorsa, bu bir sorun olabilir. Ve sigara içiyorsanız o zaman durum hakkında daha fazla endişelenmelisiniz, çünkü bu amfizem veya kronik bronşitin nedeni olabilir. Çok fazla öksürme nedeniyle nefes almakta zorlanıyor ve kendinizi zor hissediyorsanız, çok geç olmadan doktorunuza danışmalısınız.

2. Enerji hissetmek

Normal rutin işler yaparken kendinizi yorgun ve enerjisiz hissediyor musunuz ? Ya da tek bir merdivenle çıktıktan sonra nefesinizi kesin mi? Vücudunuzun hücrelerinin çalışmasını sağlamak için daha fazla enerji üretmek için yeterli oksijene ihtiyacı var ama akciğerleriniz yeterli miktarda oksijen getirmiyor, vücudunuz tıkanmaya başlıyor. Vücuttaki düşük enerji aynı zamanda her gün görevin yorgunluk, düşük dayanıklılık ve kötü halini içeren kötü niyetli bir döngü başlatabilir.

3. Nefes almayı zor bulmak

Genellikle yaşlanmanın nefes darlığına neden olabileceği söylenir ancak bu her zaman doğru değildir. Herhangi bir bilinen sebep olmadan aniden nefes darlığı hissediyorsanız, ciğerlerinizi kontrol ettirmek için doktora gitmelisiniz. Uzmanlar tarafından, solunum problemleriniz varken akciğerleri boşaltmakta zorluk çekebileceği, çünkü göğsünüzün etrafına çok fazla hava girmesine neden olacağı belirtiliyor. Bu, hasta akciğerlerden daha fazla bir sorun olmasa bile, hiçbir şey yapmamaya neden olabilir ve hatta vücuda yeterli miktarda oksijen veremez.

4. Her zaman şaşkın ve şaşkın hissetmek

Normal bir insan beyni, düşünceyi normal ve düz tutmak için tüm vücudun oksijeninin% 15 ila% 20’sini kullanır. Ve eğer oksijen seviyeniz yeterli değilse, ciğerleriniz, düşüncelerinizin karışmasına neden olacak kadar yeterli miktarda vermiyorsa. Ayrıca uzmanlar tarafından yüksek karbondioksit seviyelerinin ve düşük oksijen seviyelerinin birinin uykulu ve karışık olmasına neden olabileceği de belirtilmektedir.

5. Belli bir sebep olmadan kilo vermek

Bazı ilerici akciğer hastalıkları tüm vücuda çok fazla sorun getirir ve bu durum beklenmedik bir şekilde çok kilo kaybetmenize neden olabilir. Her kilo verdiğinizde yağ kaybettiğiniz anlamına gelmez; kaslar veya bazı besinler de olabilir. Solunum veya diğer solunum problemleri ile ilgili herhangi bir probleminiz olursa yemek yemek zor olabilir.

Göğüs ağrısı genellikle kalp problemleriyle bağlantılıdır, ancak akciğer rahatsızlıklarından da kaynaklanabilir. Sinirlerin acı çekmesine izin vermiyorlar, ancak göğsünüzün iç astarı buna bağlı olarak zarar görebilir. Göğüste yanma iltihabı tahriş edebilir ve ağrıya neden olabilir. Kaslarınız da öksürükten dolayı gerginlik gösterebilir ve akciğerin çökmesine bağlı olabilir. Bazı insanlar akciğerlerde havayı akıtan ve göğüs ağrısına neden olan oyuklara da sahiptir.

7. Ten renginiz değişir

Vücudunuzdaki kırmızı kan hücreleri, cildinize sağlıklı bir parıltı ve pembemsi bir renk kazandırır; bu hücreler oksijen taşır. Vücudunuzun dudaklar, ayak parmakları veya parmaklar gibi herhangi bir kısmı griden mavimsi veya mavimsi dönüyorsa, bunun hücrelerden yeterince oksijen alamamasından kaynaklanabilir. Bu da akciğer hastalıklarından kaynaklanmaktadır.

8. Nefes alırken nefes almak

Nefes alırken kötü nefes almak gibi bir durum varsa, bunun nedeni astım veya amfizem olabilir. Bu, hava yollarınız engellendiğinde olur. Bu daha sık veya tekrar tekrar olursa, doktorunuza başvurmalısınız, çünkü bu, ciddi herhangi bir akciğer rahatsızlığından kaynaklanıyor olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz