Ahmet Maranki Lavman Nasıl Yapılır

  • ALTERNATİFTIP
  • Ahmet Maranki Lavman Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
  • 1.131 kez görüntülendi

Ahmet Maranki Lavman Nasıl Yapılır

Lavman denince akıllara hemen can sıkıcı ameliyatlar gelmektedir. Çünkü halk arasında genelde böyle bir algı yaygındır. Lavmanın sadece ameliyat öncesi, kalın bağırsakları temizlemek amacıyla yapıldığı sanılmaktadır.

Lavman en basit tanımıyla, kalın bağırsakların temizlenmesini sağlayan tıbbi bir uygulamadır. İşin doğrusuna bakacak olursak lavman; kronik kabızlık durumlarında, kolonoskopi ve endoskopi uygulamalarından önce yapılan bir uygulamadır.

Ahmet Maranki Kozmik beden temizliğinde Lavmanın nasıl yapılacağını anlattı. Lavman kozmik beden temizliğinin uygulandığı 8 gün boyunca her sabah 06 ile 08 saatleri arasında yapılır. Bu saatlerde lavman yapamayan kişiler akşam gün batımında yapabilirler.

Lavman Nasıl Yapılır? Önce 2.5 litre su kaynatılır. Kaynatılan su daha sonra vücut ısısına gelinceye dek soğutulur. Suyun içine 2 kaşık limon suyu ve elma sirkesi konur. Önce bu karışımdan yarım litre alınarak sulu lavman setinin torbasına doldurulur.

Lavman setinin hortumunun ağzı hafifçe yağlanarak sonra anüse sokulur. Lavman setinin içindeki suyun kalın bağırsağın içine dolması beklenir. Dolduktan sonra su minimum 5 dakika kalın bağırsakta bekletilir. Eğer erken boşaltım hareket refleksi oluşursa boşaltım yapılır. Daha sonra hazırlanan karışımın iki litresi lavman setine doldurularak lavman işlemi için hazırlanılır.

Uygulanışı: Bu aşamada diz üstü durulur ve öne yere doğru eğilinir. Hortum ve anüs yağlanıp veya krem sürülerek hazırlanmalıdır. Lavman seti, içindeki suyun rahatça kalın bağırsağa akabilmesi için 1-1,5 m. yukarı asılır. Dizüstü durumda lavman setinin hortumu anüse yerleştirildikten sonra dirseklerin üzerine eğilerek alın yere değecek şekilde baş ve beden öne doğru yatırılır.

Lavman setindeki bütün suyun kalın bağırsağa dolması beklenir. Daha sonra duruş pozisyonu hiç bozulmadan, lavman seti anüsten çıkarılır. Bu işlemden 1 dakika sonra vücut önce sağ tarafa 5 dakika yatırılır. Sonra sırt üstü yatarak bacaklar yukarı doğru kaldırılır ve suyun kalın bağırsağın dibine doğru gitmesi sağlanır. Bu konumda mümkün olduğu kadar durulduktan sonra boşaltım yapılır.

 Sürekli kabızlık problemi olanlar lavmanın ne denli faydalı bir uygulama olduğunu eminim çok iyi bilirler. Elbette kabızlığın çözümünden başka faydaları da var.

Lavman yaptıran insanların bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski düşer. Çünkü bağırsaktaki zararlı maddeler temizlenmiştir. Sindirim sistemi rahatlar, daha iyi çalışır ve hazımsızlık gibi sorunlar görülmez. Bağırsaktaki ağır metaller gibi birçok zararlı madde atıldığından kolon kanseri gibi hastalıklara yakalanma ihtimali azalır.

Lavman elbette gerektiği durumlarda oldukça faydalı bir uygulamadır. Ancak uzmanlar özellikle uyarıyor, çok sık lavman yaptırmak zararlıdır. Bağırsaklarımızda var olan sistemin kusursuz işlemesini sağlayan, dost bakteri dediğimiz bakteri grupları vardır.

Eğer sürekli lavman yaptırırsanız bağırsakların doğal florası bozulur ve bu bakteriler görevini yerine getiremez. Yine bağırsakların yapısında besinlerin emilmesini sağlayan, villus adı verilen yapılar vardır. Lavman bu çıkıntılara da zarar vererek bağırsağın yapısının bozulmasına sebep olmaktadır.

Bu yazı lavmanın etkisi kaç gün sürer faydaları fiyatı yan etkileri zararı var mı zararları içinde ne var içindekiler kullanımı kullananlar kullanıcı yorumları faydası nelerdir nedir ne kadar fiyatı ne sıklıkla yapılır ne işe yarar neye iyi gelir ne için kullanılır ne zaman yapılmalı kullanılır nasıl yapılır uygulanır maranki uzman tv evde resimli youtube kadınlar kulübü seti ilaç ekşi çeşitleri eczane ilaçları isimleri hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

lavman seti, lavman nasıl yapılır video, lavman nasl yaplr, lavman nasıl yapılır, ahmet maranki lavman, lavman nedir, sulu lavman nasıl yapılır, lavman detoks nasıl yapılır, ahmet maranki lavman detoks nasıl yapılır, lavmanın faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.