Ahmet Maranki Kaya Tuzunun Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Ahmet Maranki Kaya Tuzunun Faydaları için yorumlar kapalı
  • 776 kez görüntülendi

Ahmet Maranki Kaya Tuzunun Faydaları

Sabah uyandığımda bilgisayar masasının altına özenle saklanan kocaman bir kaya tuzunu görünce doğal olarak baya bi şaşırdım. Kaya tuzunu oraya annem koymuştu. Hemen nedenini sordum ve annemden aldığım cevap aynen şu oldu: Ahmet Maranki televizyonda söyledi özellikle bilgisayar ve televizyon bulunan yatak odalarındaki zararlı ışınları emerek yok ediyormuş. Tabi bunun hemen arkasından bu konuyu Ahmet Maranki’den araştırmak şart olmuştu. Bakın Ahmet Maranki kaya tuzu ve faydaları hakkında neler söylemiş.

Ülkemizde önemli oranda bir tuz kaynağının bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Maranki, 1 litre kaplıca suyunda ortalama 1 gram mineral bulunduğunu, aynı orandaki tuzda ise 40 kat mineral olduğunu ifade etti.

Tuzdaki mineralin birçok sağlık sorununu çözdüğünü kaydeden Prof. Dr. Maranki, ”Ülkemiz’de çıkartılan işlenmemiş saf tuzdaki mineraller, bedenimizin bir çok ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip. Kaya tuzu, astım ve alerji başta olmak üzere kalp damar ve obezite gibi birçok hastalığın tedavisinde etkili. Tuz bulunduğu ortamın havasını temizliyor. Dünyanın bir çok yerinde üst solunum yolları rahatsızlığı, astım, bronşit, alerji, polen alerjisi gibi hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılıyor” diye konuştu.

İç denizin çekilmesiyle çökelti şeklinde oluşan kaya tuzunun arasındaki killi toprağın insanın güzelliğine etki edeceğini kaydeden Prof. Dr. Maranki, ”Bu killer, cilt düzenleyici ve güzelleştirici bir özelliğe sahip. Buradaki kille saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızın da dökülmesinin önüne geçtiğinizi göreceksiniz” dedi.

Saf tuzun rafine edildiğinde içerisindeki minerallerle birlikte sağlık için faydalı bir çok özelliğini de kaybettiğine dikkat çeken Prof. Dr. Maranki, ”Madenden çıkartılan mineraller açısından zengin kaya tuzu, rafine edildiğinde içerisindeki mineralleri kaybediyor. İçerisinde sadece sodyum kalıyor. Bu da vücutta ödemlerin oluşmasına neden oluyor. İşlenmemiş kaya tuzu ise bunu ortadan kaldırıyor” ifadelerini kullandı.

Bu yazı kaya tuzunun faydaları, kaya tuzunun kullanım alanları özellikleri nelerdir, kaya tuzunun kullanımı, kaya tuzu ne işe yarar nerede satılır, Ahmet Maranki kaya tuzu lambası nasıl kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kaya tuzunun faydaları, kaya tuzu ne işe yarar, kaya tuzu nerede satılır, kaya tuzu faydaları, kaya tuzunun kullanım alanları, kaya tuzu nasıl kullanılır, kaya tuzu nerelerde kullanılır, kaya tuzu neye yarar, kaya tuzunun faydaları nelerdir, kayatuzu faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.