Ağrınızı ve Sertliğinizi Uzak Tutmak için Parmaklarınızın Etrafına Bir Lastik Bant Sarın

Ağrınızı ve Sertliğinizi Uzak Tutmak için Parmaklarınızın Etrafına Bir Lastik Bant Sarın

Bu, ellerimizin bizim için her şeyden küçük, büyük işlere kadar her şeyi yaptığı ve bariz veya sağlıksız el sağlığına sahip olmanın zor olduğu konusunda çok açık bir ifadedir. Hayır, piyano çalmak gibi harika ellerle inanılmaz şeyler yapamayacağınızı ya da başka şeylerle konuşamayacağınızı söylemiyorum ama elleriniz varsa, her şeyi daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz ve bu gerçekten sizin ilginize. Bu nedenle esnek, sağlıklı ve güçlü ellere sahip olmak önemlidir.

Bu nasıl yapılır? Açıkçası egzersizle

Diğer tüm vücut parçaları gibi, ellerimizin de aktif, sağlıklı ve güçlü kalması gerekir ve bu da egzersizle yapılabilir. El egzersizi gerçekten kolaydır, özellikle elinizde sertlik hissediyorsanız veya artrit muzdaripseniz. Bu egzersizler şu anda evde yapılabilecekleri kadar kolaydır. Bu egzersizleri düzenli yapmak , eklemlerdeki sertliği kaybetmede ve artritin neden olduğu iltihaplanmanın tedavisinde yardımcı olur.

Ellerimiz çok sayıda eklemi, küçük kemikleri, tendonları, kasları ve bağları olan karmaşık bir yapıya sahiptir. Bunların hepsi güçlü eller için küçücük ve önemli ve ayrıca sürekli hareket ediyorlar ve form dışına çıkmalarının birkaç nedeni var. Özellikle sürekli tekrarlayan işler yapıyorsanız, yazı yazmak gibi ve yaşlandığımız zaman ellerimiz güçlerini kaybetmeye başladı.

Bu konuda en iyisi, spor salonuna gitmenize gerek kalmaması veya bu egzersizlerin herhangi bir rahatsızlık, ağrı veya krampa neden olmaması için herhangi bir özel ekipman gerektirmemesidir. Fatura ödemesi için herhangi bir sırada dururken veya bir şeyler satın alırken ve en sevdiğiniz TV şovunu izlerken bunları kolayca yapabilirsiniz. Yine de, herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, doktorunuza danışmalısınız.

Neden ellerini hareket ettiriyorsun?

Eller vücudumuzun en önemli parçalarından biridir, çünkü size her şeyi, tam anlamıyla her şeyi yapmanıza yardımcı olurlar. Yaşlandıkça, ellerimiz düzenli görevleri gerçekleştirmeyi zorlaştıran ve ağrıya neden olan sertleşip ağrımaya başladı. Esnek ve güçlü kalmaları için hareket etmelerini sağlayın. Egzersiz, eklemleri güçlendirir, ağrıyı azaltır ve kasları gevşetir.

Ellerinizi hareket ettirmek için bazı egzersizler:

1. Yavaş Yumruk Yap

Yumruk yapmak hepimizin nasıl yapılacağını bildiğimiz kolay ve hızlı bir egzersizdir. Sadece parmaklarınızı avuç içi ile buluşup kıvrımı dolana kadar yavaşça kıvırmanız gerekir. Tek fark, bunu yavaşça yapmak zorundasın.

Parmaklarınızı avuç içinde kıvırın, sonra elinizi yavaşça açın.

Hareketi her elinizle 10 kez tekrarlayın. El kaslarınızdaki anlık rahatlamayı hissedeceksiniz.

2. Parmaklarınızı Eğin

Başlamak için, tüm parmaklarınızı uzatın ve hepsini birer birer bükün, işaret parmağından parmak izi parmağına doğru yavaşça avucunuza doğru ilerleyin.

Parmaklarınızı bu şekilde birkaç saniye basılı tutun ve sonra tekrar düz olmalarını sağlayın.

İşlemi her elinizle 5 kez tekrarlayın. Bu egzersiz parmak kaslarınızı güçlendirecektir.

3. Başparmaklarını Bük

Hey, dikkat etmesi gereken parmağı da unutma.

Baş parmağını avuç içine bakacak şekilde çevirin, serçeğe dokunmaya çalışmak gibi.

Birkaç saniye bekleyin, sonra 5 kez tekrarlayın

4. Bir “O” yapın

Yine çok kolay ve hızlı bir egzersiz. Elinizle bir daire veya O gibi bir şekil oluşturmak için parmak uçlarınızı baş parmağınızın ucuna getirin.

Bu egzersiz, tekrarlayan yazım oturumlarından sonra sıklıkla parmaklarınızda ağrıyı hafifletir. Aynı zamanda sertliği azaltır.

Egzersizi günde birkaç kez veya parmaklarınızda ağrı hissettiğinizde tekrarlayın.

5. Dik açılı viraj yapmak

Bu da çok kolay ve hızlı. Elinizi, parmağınızın parmak ucundan düz bir yüzeye koyun.

Şimdi parmaklarınızı içe doğru bükün, ancak bu kez onları dik açılı tutun ve yumruk yapın.

Serbest bırakmadan önce parmaklarınızın avuç içi tabanına değdiğinden emin olun. 4-5 kez tekrarlayın.

6. Herşeyi Uzatın

Elinizi avuç içi yere bakacak şekilde düz bir yüzeye koyun. Şimdi elinizi inciterek parmaklarınızı mümkün olduğunca genişletin ve bu germe pozisyonunda 10-15 saniye basılı tutun ve bırakın.

Bu, el krampları ile başa çıkmak için mükemmel bir egzersizdir.

7. parmaklarınızı kaldırın

Elinizi düz bir yüzeye, avuç içi yere bakacak şekilde yerleştirin.

Şimdi parmaklarınızı tek tek ve yavaşça yukarı kaldırın.

Bunları bir süre pozisyonda tutun ve indirin.

8. bir pençe yapmak

Parmakları, pençe gibi görünmesi için 30 saniye boyunca avucunuzun üst kısmına kadar kıvırın.

9. bileklerinizi unutma

Kolu düz tutun ve başka bir elinizle uzatılmış elinizi aşağı doğru bastırın, böylece bileğinizde bir gerginliğe neden olabilir. Bilekler de dikkat ve sevgi gerektiren elin önemli bir parçasıdır.

10. bir lastik bant kapmak

El bandı için ihtiyacınız olan tek ekipman lastik bir banttır.

Tüm parmaklarınızı içine yerleştirin ve parmakları bant karşısında açıp kapatın. El kaslarını gevşetir ve genel olarak en iyi el egzersizini sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz