Ağrı Kesici Doğal Gıdalar !

Ağrı Kesici Doğal  Gıdalar !

Sık sık baş, diz, dirsek bel ve vücut ağrısı çekiyormusunuz? Eczaneden ağrı kesici almak basit fakat ağrıyı kökten iyileştirmiyor. Asine bağımlılık yaptığı düşüncesi hakim veçoğu zaman yan etkilere neden olabiliyor. Ağrıyı evde uygulayacağımız basit ve doğal bitkilerle durdurabiliriz. Fakat ağrıdan kurtulmak için kullanacağınız bitkilere karşı alerjiniz ve kronik rahatsızlığınız varsa hekiminize danışarak kullanın.

İşte doğal ağrı kesiciler ;

1. Zencefil:

Zencefil, genelde yemeklerde baharatlı kök olarak kullanılır ancak birçok kişi tıbbi değerini bilemeyebilir. Temelde mide ağrısı, bulantı ve deniz tutmasına karşı sizi rahatlatmaya yardımcı olur. Doğal bir aspirin impersonator ve anti-inflamatuardır. Migren, artrit ağrısı ve kas ağrısından kurtarmaya yardımcı olur. Doğrudan yemeklere ve meyve sularına ekleyin. Kaynar suyun içine soyulmuş ,dilimlenmiş zencefil koyarak çay gibi demleyin, 15 dakika sonra s üzün günde 2 kez için.

2. Kiraz :

Kiraz besleyici olarak adlandırılan birçok antioksidan içerir ayrıca ağrı kesici gücüde kuvvetlidir. Artrit ağrısını giderir. Kiraz ve vişneyi günlük olarak tüketmek vücutta iltihaplanmayı azaltır.Yapılan bir tarımsal araştırmada ağrı enzimlerini inhibe ederek iltihaplanmayı engellediği, aspirin, naproksen ve diğer anti-inflamatuvar etkisine sahiptir .

3. Kızılcık Suyu:

Karın veya ince bağırsak içi hasar gördüğünde patojen H. Pylori, ülserler oluşabilir. Bu sorundan kurtulmak için sadece antibiyotik tedavisi uygulanır. Fakat içilen kızılcık suyu, midenin iç astarını korur, çünkü H. Pylori’nin mide astarına yapışmasını engelleme özelliği vardır. Bir çalışmada günde bir fincan kızılcık suyunun 3 hafta süreyle alındğında H. Pylori’den neredeyse% 20’sinde ilaç almadan rahatlama görüldüğü ortaya çıktı. Ancak akılda tutulması gereken tek şey, acısını azaltmak için biraz su ilave edin. Enflamasyona neden olabileceğinden şeker eklemeyin.

4. Zerdeçal:

Yakın zamanda yapılan araştırmada, Hint körilerinde kullanılan en yaygın baharatın, sadece romatoid artrite karşı ibuprofen gibi mücadele ettiği bulundu. Zerdeçal ayrıca artrit sebebiyle eklemlerin tahrip olmasını engeller. Ayurvedik tıpta uzun yıllar ağrıyı hafifletmek için kullanılmış ve sindirime neden olmuştur.

Anti-inflamatuar özelliğinin arkasındaki sebep curcumin adı verilen maddedir. Bizi doku imha, eklem iltihap ve iyi sinir hücresi fonksiyonunu korur. Ayrıca, NF-kB olarak adlandırılan bir proteini de inhibe eder. Bu protein, artritte eklemlere yol açan vücudun anti-inflamatuar yanıtını aktive eder. Zencefili salata, çorba ya da zerdeçal sütü üzerine serpebilirsiniz.

5. Yoğurt:

Yoğurt, canlı ve aktif kültürlerle düzgün bir şekilde kültüre edildiğinde ağrı kesici sonuçlar gösterebilir. Probiyotik yoğurt iyi özelliklere sahip olabilir, bu yüzden bolca tüketmeye çalışın.

6.Somon:

Somon, Sardalya, Omega-3 yağ asitleri bakımından yüksek ve cıvada düşük olan balıklar her zaman sırt ağrıları için önerilir. Diskler oksijen kaynağını kaybedince ve diğer önemli besinler dejenere olmaya başlarlar. Omega-3 kan dolaşımına yardımcı olur ve kan damarlarındaki ve sinirlerde iltihaplanmayı azaltır. Günlük balık yağı alımı, kardiyovasküler koruma için faydalıdır. Beyin büzülmesinde de yardımcı olur.

Ayrıca Sarımsak ; Kulak ağrısı

Karanfil ; Diş ve Diş eti iltihabı

Nane ; Kas ağrısı

Su ; Genel yaralanma ağrıları

Yaban Turbu; Sinüs Ağrıları

Yaban Mersini ; Mesane ,İdrar yolları enfeksiyonunu giderir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz