Ağız ve Dil Yaraları Aft için Bitkisel Tedavi

  • ALTERNATİFTIP
  • Ağız ve Dil Yaraları Aft için Bitkisel Tedavi için yorumlar kapalı
  • 964 kez görüntülendi

Ağız ve Dil Yaraları Aft için Bitkisel Tedavi

Kimse anlamaz ağız içinde ve dilinde yara çıkanın halini. Hemen hemen herkeste hayatının bir evresinde mutlaka ağız içi yaralar oluşmuştur. Kısaca aft dediğimiz bu ağız içi yaraları için neler yapılır, ne iyi gelir buyurun beraber okuyalım.

Hem ağız yaralarına hem de aftlara iyi gelen yiyecekleri ve bitkiler anlatacağız. Lakin ilk önce ağız içi yaralarına uygulanacak bitkisel çözümü anlatalım.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ağızdaki yaralar aftlar için kırk kilit otu (atkuyruğu) kürünü öneriyor.

Tarifi: 1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı kırk kilit otu koyarak 2 dakika (daha fazla değil) kısık ateşte kaynatın. Günde 1 veya 2 bardak tüketin.

Not: İçine tatlandırmak amacı ile başka bir şey eklemeyin.

Ağız içinde bulunan yaralar ve aftlar için aşağıdaki bitkileri ve yiyecekleri şu şekilde kullanabilirsiniz.

Sirke: Ağız yarası için bitkisel çözümler denince akla ilk gelen sirke kullanımıdır. Sirke ile gargara en kısa sürede iyileşme ile sonuçlanan durumlara vesile olmaktadır.

Kekik: Kekik, ağız içi temizliğini son derece etkili bir şekilde gerçekleştiren bir maddedir. Bolca kekik çiğnemek bu yaraların iyileşmesini hızlandırdığı gibi, yeniden oluşumunu da ortadan kaldırmaya son derece büyük ölçüde etki edecektir. Kekik, susam yağı ve sirke ile gargara yapılabilir.

Dut: Dut şurubu, yine ağız yaraları için etkili olan bitkisel yöntemlerdendir. Herhangi bir pamuklu çubuk yardımı ile ağız içindeki yaralarınıza dut şurubunu uygulayabilirsiniz. Nar ekşisi de aynı şekilde ağız araları üstüne uygulandığında iyileşme sürecini anında başlatan bir etkiye sahiptir.

Karanfil: Ağız yaralarına iyi gelen bitkiler arasında karanfil de bulunmaktadır. Bu bitki hem acıyı azaltıcı hem de bakterileri öldürücü etkiye sahiptir. Bu sayede kısa sürede ağız yaralarından kurtulabilirsiniz.

Maydanoz: Maydanoz yapraklarını yemek ağız yaralarını giderebilir. Bol miktarda demir içerdiği için, demir eksikliğinden kaynaklanan ağız yaralarının ortadan kalmasını sağlayabilir.

Limon: Yine sirke kadar etkili olan bir başka yöntem limon suyu ile gargara yapmaktır. Limon suyunun bakterileri öldürme özelliği vardır, bundan dolayı düzenli limon tüketimi aynı zamanda ağız yarası sorunları yaşamanızı engelleyebilir.

Ağız içi yaralar için sizlere şu ilaç tavsiyelerinde de bulunabiliriz.

– “2% Hydrogen Peroxide” solüsyonuna batırılan pamuk yada gazlı bez ile AFT bölgesi temizlenebilir.

– Yemeklerden önce AFT bölgesine “Xylocaine” solüsyonu ya da ağız için hazırlanmış anestezik kremler uygulanabilir.

– AFT üzerine uygulanacak “Orabase”, “Gly-oxide”, “Cankaid”,”Ambesol” gibi ağız içi kremler uygulanabilir.

– “Sucralfate” tableti ılık suda eritip gargara yapılabilir.

– Özellikle başlangıç aşamasında “Tetrasiklin” tableti suda eriterek elde edilen solüsyon ile gargara yapmak AFT’nin fazla büyümesini engeller ve ağrıyı azaltır.

Bu yazı ağız yaralarına iyi gelen şeker şey gargara diş macunu bitkiler besinler bitkisel doğal kesin çözümler evde çare tedavisi için sumak ne yapmalı krem ne yapılır en iyi ilaç okunacak dua karadut karbonat anında çözüm ağız yarasına tuz basmak iyi gelir mi sirke süt ne iyi gelir kadınlar kulübü ilaçlar sprey damla neyle geçer neden geçmez ne kadar sürede neyin habercisi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

dil yarasına ne iyi gelir, dildeki yaralar, ibrahim saraçoğlu dil yarası, ibrahim saraçoğlu ağız yarası, ibrahim saraçoğlu ağız yarası kürü, ağiz yaralari için şifali bitkiler ve bitkisel kürler, aft bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu ağız yaraları, dil yaralarına ne iyi gelir, dildeki yariklar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.