Ağız Kokusunun Başlıca Sebepleri

Ağız Kokusunun Başlıca Sebepleri

Hem sizi hemde çevrenizdekileri gayet rahatsız edici bir problem olan ağız kokusunun başlıca 4 sebebi hakkında uzmanlar bilgiler verdi.

Yemekler: Yemek yedikten sonra dişler arasında kalan besin parçaları ağız kokusuna neden olabiliyor. Ayrıca soğan, sarımsak gibi uçucu yağlar içeren besinler de koku oluşturabiliyor.

Bu besinler sindirildikten sonra içeriğindeki yağlar dolaşım sistemi tarafından ciğerlere taşınıyor ve nefes yoluyla dışarı veriliyor. Soğan ve sarımsak 72 saate kadar koku yapabiliyor.

Dişler her gün fırçalanıp, diş ipiyle temizlenmediği zaman bakteriler ağızda birikiyor ve hidrojen sülfür yayarak kötü kokuya neden olabiliyor.

Ağız kuruluğu: Ağzı temizleyen ve nemli tutan salya eksikliğinde ölü hücreler dil ve damaklarda birikiyor ve kokuya neden oluyor. Bu tip ağız kokusu genelde sabah uykudan uyanıldığında ve sıklıkla ağzı açık uyuyan kişilerde görülüyor.

Hastalıklar: Akciğer ve sinüs enfeksiyonları, metabolik hastalıklar, böbrek hastalıkları, diyabet, kronik reflü gibi hastalıklar da çeşitli şekillerde ağız kokusuna neden olabiliyor.

Bu yazı ağız kokusunun başlıca sebepleri nedenleri tedavisi asıl sebebi kesin çözüm çaresi bitkisel tedavisi önlemenin yolları gerçek sebebi neden olur nedenleri neden oluşur kokar neyin belirtisidir ne giderir nasıl giderilir önlenir anlaşılır doğal yollarla yok edilir ahmet maranki ibrahim saraçoğlu kadınlar kulübü ağız kokusunu gidermek için ne yapmalı gideren sakız gargara önleyen ilaçlar engellemek alan yiyecekler gideren bitkiler hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

ağız kokusunun başlıca nedenleri, doğum sonrası ağız kokusu, agiz kokusu hmilelik belirtisimi, doğumdan sonra ağız kokusu, gebelikde ağız kokusu olurmu, gebelikte agiz kokusu olusurmu, sabah uyanildiginda agizdaki pis kokunun nedeni nedir, uyku sonrası ağız kokusu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz