Ağda Yanığı ve Yarası Nasıl Geçer

Ağda Yanığı ve Yarası Nasıl Geçer

Sir ağda yanlış kullanım neticesinde özellikle derinin bir hayli ince ve hassas bir yapıda olduğu dudak üstü ve yanak bölgesinde deri kalkması ve yanık benzeri cilt lekeleri bırakabilmektedir. Sir ağdayı sürekli kullanan kişilerde bu yaralar ve yanıklar zamanla daha da derinleşir ve cilt lekesi benzeri

bir leke izini deride kalıcı hale getirir.

Peki sir ağda yara izlerini geçirmek için ne yapmalı? Öncelikle sir ağda yapmayı bir süreliğine bırakmamız gerekecektir. Gerçi normalde kadınlar ağdayı 1-2 ayda bir yapıyorlar. O nedenle bu süre yaranın iyileşmesi için yeterli bir süredir. Sir ağdanın deriyi kaldırması ve yakması neticesinde oluşan yanıklar için yanık merhemi kullanmamız gerekmektedir. Bunun için doktora gidip bir muayene olmanızda fayda var. Çünkü aşağıda isimlerini vereceğim yanık kremlerinin bir kısmı doktor reçetesi ile verilmekte ve kortizon içerdiğinden dolayı uzun süreli kullanımı kilo almaya neden olabilmektedir.

Sir ağda ve lazer epilasyon sonucunda yüzde ve ağız çevresinde oluşan yanıklar ve yaraları iyileştirmek için contraxtubex, fucicort, isotrexin, silverdin, expigment, çilek yağı, bepanthen, advantan gibi bir çok leke giderici ilaç ve merhemler, kremler kullanılıyor.

Öncelikle doktora görünerek yanığın veya cilt lekesine neden olabilecek sir ağda yarasının ciddi bir durum olup olmadığını öğrenin ve listesini verdiğimiz kremlerden birisini rica edin. Bu arada krem kullanırken kesinlikle güneşe çıkmamanız gerekiyor. Çünkü güneş ışınları, korunmasız yaralı deride pigmentasyona neden olabiliyor ve güneş lekeleri oluşumuna neden oluyor.

Bu yazı ağda yanığı nasıl geçer, ağda yanığına ne iyi gelir, ağda yanığına ne iyi gelir, ağda yanığı tedavisi, ağda yanık izi nasıl geçer, ağda yarası nasıl geçer, ağda yanıkları  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

agda yanigina ne iyi gelir, ağda kızarıklığı nasıl geçer, ağda yanığı nasıl geçer, yüzdeki ağda kızarıklığı nasıl geçer, ağda yanıklarına ne iyi gelir, ağda yanık izi nasıl geçer, sir agda yanıgı nasıl geçer, ağda yanıkları nasıl geçer, sir ağda yanığına ne iyi gelir, sir ağda kızarıklığı nasıl geçer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz