Ağda Nedir Ağda Nasıl Yapılır

Ağda Nedir Ağda Nasıl Yapılır

İnsanlar eski çağlardan beri kılları temizlemeye çalışmışlar, bu şekilde güzel görünmeyi amaçlamışlardır. Kadınlarda kadınlık hormonların etkisi nedeniyle koltukaltı ve bikini bölgesi dışında çıkan kıllar seyrek

ve güçsüzdür. Kıllı bir kadının hormonlarda bir bozukluk olabileceğini tahmin etmek zor değildir.

Erkekler, kadınlarla ilgili içgüdüsel bazı güzellik algılarına sahiptir. Bel kalça oranının düzgün olması (bu oran 7’ye 10 civarındadır), pürüzsüz bir cilt (akne ve benzeri oluşumlar hormonal bozukluk belirtisi olabilir), kılların az olması gibi bazı belirtiler, kadının hormonal dengesinin yerinde olduğunu dolayısı ile çocuk yapabileceğini gösterir ve erkekler böyle kadınları içgüdüsel olarak çekici ve güzel bulurlar. Kılların alınması, sadece kadınlara özgü değildir, erkekler de en azından sakal tıraşı olurlar ve bazıları bir kısım vücut kılını da alır. Eski Roma hamamlarında erkeklerin kıllarını cımbızla aldırdığı iyi bilinen bir tarihi gerçektir.

Kıllarını aldırmanın hijyenik bir yönü de vardır. Kılların yoğun olduğu bölgelerde bakteriler çoğalarak hoş olmayan kokulara sebep olurlar. Öte yandan, sir ağda gibi epidermisin ölü tabakasını kaldırarak peeling yapan yöntemler, ciltteki hücreleri canlandırır, cildi tazeler ve yaşlanmayı geciktirir.

Sir ağdanın sağlık yönünden bir sakıncası var mı
Sir ağda, çam reçinesine alerjisi olan kişilerde ciltte geçici rahatsızlıklara sebep olur. Alerjik olmayan kişiler için eğitimli ellerde yapılan ağdanın sağlık açısından hiçbir sakıncası yoktur.

Ağda yapılacak cildin sağlam olması gerekir. Güneş yanığı, deride kesik, yara, çatlak varsa, çeşitli deri hastalıkları varsa ağda yapılmaz. Dermatolojik tedavi görüyorsanız veya şeker hastalığınız varsa sir ağda kullanımı için doktorunuza danışınız. Çok yaşlı ve derisi gevşek yapıda olan kişilerde sir ağda önerilmez.

Sir ağda yaptırdıktan sonra cildimde mantar hastalığı oluştu. Bunun nedeni nedir
Sir ağda, kimyasal yapısı itibarı ile hiçbir mikroorganizma barındırmaz. Firmamızın ürettiği kartuşlar ağdalarda kartuş başlığı da ambalajla kapatılarak cilde temas eden kısmın kullanımdan önce herhangi bir şekilde kirlenmesi önlenmektedir. Mantar hastalığı kaptıysanız, bunun nedeni ağda yapan güzellik salonunun hijyenik kurallara uymaması olabilir. Kendilerini bu konuda uyarınız, veya güzellik salonunuzu değiştiriniz.

Bir arkadaşımın sir ağda uygulamasında derisinin yüzeyinin kalktığını duydum. Bunun nedeni nedir
Kullanılan sir ağda kalitesinin düşük olması veya ağda yapan kişinin deneyimsiz olması bu tip bir soruna yol açabilir. Ülkemizde merdiven altlarında izinsiz ve denetimsiz üretim yapan çok sayıda küçük sir ağda üreticisi vardır ve bazı güzellik salonları maalesef ucuz olduğu için bu ağdaları kullanabilmektedir. İyi bir sir ağda kılı ve derinin en yüzeydeki tabakasını tutar ve daha derinlere nüfuz etmez. Daha derinlere nüfuz eden ağdalar hem uygulama sırasında ağrı yapar, hem de deri yüzeyini kaldırabilir. Bu nedenle gittiğiniz salonun hangi marka ağda kullandığını, elemanlarının deneyimli olup olmadığını soruşturmanızı öneririz.

Sir ağda yaptırıyorsam arada bir klasik ağda yaptırmamın bir sakıncası var mı
Şeker bazlı ağdalar, sir ağda tarafından güçsüzleştirilen kıl köklerini şekerle besleyerek tekrar güçlendirmektedir. Bu nedenle arada bir klasik ağda yapılmasını önermiyoruz.

Regl döneminde sir ağda yaptırmamın bir sakıncası var mı
Regl (adet) döneminde vücutta hafif ödem olur. Bundan dolayı ağda biraz daha ağrılı olabilir. Regl döneminden üç gün sonra ağda yaptırmanızı öneririz.

Sir ağda ne sıklıkta yapılır
Başlangıçta üç haftada bir gitmelisiniz. Üç-altı uygulamadan sonra bir-birbuçuk ayda bir yaptırmanız uygundur.

Evde sir ağda yapabilir miyim
Evet. Kartuş ağda yapmak için ısıtma makinesi almalısınız. Isıtma makinelerinin ev kullanımı için küçük modelleri vardır. Firmamız da ev tipi makine üretimi için çalışmaktadır. Bu makineden başka ağda kağıdı ve ağda temizleme yağına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca ocakta ısıtılan daha farklı formüllü ağdalar da vardır. Bunlar tahta spatül ile uygulanır ve kağıda gerek duyulmadan çekilir.

Sir ağda nerelere uygulanır
Saç, erkeklerde sakal, meme başı ve kirpikler dışında her yere uygulanabilir. En sık bacaklara yapılır. Bacaklar dışında koltukaltı bölgesi, kollar, yüz, bikini bölgesi ve gövdeye de uygulanır.

Batık nedir? Sir ağdanın buna bir faydası olur mu?
Büyüyen kılın derinin üst tabakasını aşamayıp deri içinde büyümesi nedeni ile oluşan bir cilt problemidir. Batık olan bölge kızarır ve ele pütür şeklinde gelir. Sir ağda, derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri temizleyerek ve kılları zayıflatarak batık oluşma ihtimalini azaltır.

Ağdadan sonra duş yapmalı mıyım
Buna gerek yoktur. Ağdanın içinde cildinize zarar verecek, kirlilik yaratacak veya rahatsızlık yapacak bir madde yoktur (klasik ağda şeker içerdiği için uygulamadan sonra yapış yapışlık hissi vererek rahatsız etmektedir). Ayrıca ağdadan sonra uygulanan Biorender cilt temizleme yağının bebe yağına benzer bir formülü vardır ve cildinize iyi gelir. Ağdadan sonra iki saat boyunca duş yapmamanızı öneriyoruz.

Bazı kaynaklarda mum ile temizleme yönteminden söz edildiğini duydum. Bu nedir
Bu bir çeviri hatasıdır. İngilizce “wax” mum, balmumu, ağda anlamında kullanılmaktadır. Sıcak mum ile sir ağda, soğuk mum ile klasik ağda kastedilmektedir.

Bu yazı ağda nedir, ağda nasıl yapılır, ağda yapımı, bitkisel ağda tarifi, evde ağda nasıl yapılır, ağdanın faydaları, ağdanın zararları, ağdanın sakıncaları, ağda tarifi, ağda nasıl yapılır, ağda nasıl uygulanır, ağda yapılışı anlatımlı, sir ağda nasıl yapılır, sir ağdanın zararları, sir ağda fiyatları, sir ağda nedir, sir ağda seti konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

ağdanın zararları, ada nasl yaplr, agdanın faydaları, sir ada nasl yaplr, agda tarifi, agda nin zararlari, ağda zararları, sir ağdanın zararları, sir agda nedir, evde agda yapımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.