Adet Sancısı İçin Bitkisel Kür

  • ALTERNATİFTIP
  • Adet Sancısı İçin Bitkisel Kür için yorumlar kapalı
  • 643 kez görüntülendi

Adet Sancısı İçin Bitkisel Kür

Adet sancıları kimi kadınlarda hiç bir rahatsızlık meydana getirmezken bazı bayanların ise adeta kokulu rüyası olabilmektedir. Bu yazıda adet sancılarına ne iyi gelir ve adet ağrılarına bitkisel çözümler hakkında bilgiler vereceğiz

Tuzsuz tereyağı ile bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı çemeni macun haline getirin. Adet görmeden önce bir kaşık yutun. Emin olun sancılarınız hafifleyecektir.

Bir diğer yöntem ise civanperçemi kürü. Prof Dr.İbrahim Saraçoğlu kadınların ağrılı ve sancılı geçen adet dönemlerine karşı civanperçemi bitkisini öneriyor. Bu dönemin başlamasına üç gün kala uygulamaya başlanan kür bitimine kadar devam ediyor. Adet sancıları çok şiddetli ise bu taktirde adet başlamadan bir hafta önce kür uygulamaya başlanır.  Adet dönemi kürü şöyle uygulanıyor.

Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılıyor. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenerek soğuduktan sonra süzülüyor. Adet döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilerek tüketiliyor. Hergün taze olarak hazırlanması gerekiyor. Ayrıca adetin bitimine kadar devam edilen bu kürün her regl döneminde beş-altı ay uygulanması gerekiyor.

Bu yazı adet sancısına iyi gelen şeyler hareketler, adet sancıları nasıl giderilir, adet sancısına ne iyi gelir adet sancısına bitkisel çözümler bitki çayları doğal kesin çözüm nedir, adet sancısı nasıl geçer, adet sancısı nasıl azalır yok edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

adet sancısı için bitkisel çözüm, adet sancısına bitkisel çözüm, adet sancısı için bitkisel çözümler, adet sancıları için bitkisel çözüm, adet sancısı nasıl giderilir, adet sancısı nasıl geçer bitkisel, adet sancısı nasıl geçer ibrahim saraçoğlu, adet sancısına ne iyi gelir bitkisel çözüm, adet sancısı çözüm, adet sancıları nasıl azaltılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.