Adet Olmak İçin, Adet Getirici Hap, İğne, İlaçlar Ve Fiyatları Listesi

Adet Olmak İçin, Adet Getirici Hap, İğne, İlaçlar Ve Fiyatları Listesi

Adet söktürücü ilaçlar, iğneler, haplar, adet düzensizliğinden muzdarip olan kadınların tercih etttiği ilaçlardandır. Yalnız adet söktürücü ilaçlar hormon içerdiğinden, doktordan onay almadan kullanılmamalıdır. Çünkü adet söktürücülerin rastgele kullanılması, adet kanının aşırı miktarda gelmesinden, adet döneminde düzensizliğe kadar çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Şimdi sizlere piyasada satılan adet söktürücü ilaçlardan bahsedeceğiz ve fiyatlarını bildireceğiz:

Öncelikle şunu bildirelim ki, doktorların adet söktürücü olarak en çok reçete ettiği iğneler, Progestan adet söktürücü iğne ve Farlutal adet söktürücü iğnedir.

Tarlusal 5 mg Tablet

Tarlusal tabletin görevi, kadın cinsiyet hormonu olan progesterona benzer etkiler göstermek ve adet düzensizliği, adet görememe, adet dönemi dışında olan rahim kanamaları ve endometrioz (rahmin iç çeperini örten zarın normal yerinden başka bir yerde, çoğu kez kan içeren kistler şeklinde bulunuşu) gibi sağlık problemlerini tedavi etmektir. Tarlusal 5 mg Tabletin fiyatı; 4,64 TL’dir.

Luteynyl 5 mg Tablet

Adet düzensizliği, progesteron eksikliğine bağlı semptomlar; fonksiyonel uterin kanamaları ve fibromaların menorajileri, endometriozis, dismenore, östrojenler ile kombine olarak hormon replasman tedavisinde kullanılır. Fiyatı; 7,82 TL’dir.

Duphaston 10 mg Tablet

Ağrılı adet dönemlerinde, vücudun yeterli progesteronu üretmemesi durumunda, adet dönemi düzensizliklerinde, düşük riskini azaltmak gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Fiyatı 10, 77 TL’dir.

Cyclo-Progynova Draje

Östrojen eksikliğine bağlı sağlık sorunlarının tedavisinde ve adet düzensizliklerinin giderilmesi amacıyla kullanılır. Ayrıca menapoza girmemiş genç bayanlarda adetin başlatılması ya da düzenlenmesi için de doktor tarafında reçete edilebilir. Fiyatı: 5,35 TL’dir.

Cyclogest (Ovül), DI-PRO (Oleosum Ampul), Progynex (Yumuşak Kapsül) Synergon (Ampul), Progestan Kapsül, Apranax Fort 550 mg Tablet, Naprosyn CR 750 mg 10 Tablet ve Advil Liquigel 200 mg 20 Kapsül tablet de adet söktürücü olarak doktorların hastalarına tavsiye ettiği ilaçlar arasında yer alır.

Adet söktürücü ilaçların vazifesi, kadının normal adet düzenini taklit etmektir. Kadınlarda regl dönemlerinin ilk yarısında östrojen hormonu, ikinci yarısında progesteron hormonu salgılanır. Reglin ikinci yarısında salgısı artan progesteron hormonunun azalması (progesteron çekilmesi) sonucunda adet kanaması başlar. Adet söktürücü ilaçlar da aynen bu durumu taklit eder. İlacın içilmesiyle vücuda önce progesteron verilir, ilaç kesildiğinde ise progesteron azalır ve kanama başlar. Adet kanaması genellikle adet söktürücü ilaç kesildikten 3-5 gün sonra başlar. Bazen reglin başlama süresi bir hafta on günü bile bulabilir.

Not: Doktorunuza danışmadan asla hiçbir ilacı, iğneyi kullanmamalısınız.

Adet Olmak İçin Ne Yapmalı? Hemen Adet Olmak İçin 10 Pratik Yöntem Tıklayınız

Adet Azalması, Regl Döneminde Az Kan Gelmesi Neden Olur? Tıklayınız

Adetliyken Saç Boyanırmı, Regl İken Saç Boyası Tutar mı? Tıklayınız

Tarçın Adeti Kaç Gün Geciktirir Ve Tarçın Adet Kanamasını Kesermi?Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz