Adet Gecikmesi ve Adet Söktürücü Bitkisel Çözümler

Adet Gecikmesi ve Adet Söktürücü Bitkisel Çözümler

Adet gecikmesi, hemen her kadının hayatında 1 kez olsun mutlaka yaşadığı bir problemdir. Genellikle 3-5 gün ya da 1 hafta gecikmesi normal kabul edilir ve sürekli olmadığında herhangi bir sorun teşkil etmez. Ancak, 1 haftadan daha uzun süren adet gecikmesi, kişinin endişelenmesine neden olur. Bazı durumlarda adet döngüsü, 15 gün, 1 ay hatta 2 ay gecikebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka doktora görünmek ve muayene olmak gerekiyor. Eğer adet gecikmesi için evde yapabileceğiniz bitkisel formüllere ihtiyacınız varsa, birçok kadının denediği ve başarılı sonuçlar elde ettiği bu formülleri deneyebilirsiniz. İşte adet gecikmesi için adet söktürücü bitkisel çözümler…

Soğan Kürü

İnternet ortamında en popüler formüllerden biri soğan kürü. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bu kürde, 1 orta boy kahverengi soğanın kabuğunu soyup dört parçaya kesiyorsunuz ve ardından 1 bardak kaynamakta olan suyun içerisine atıp tam olarak 5 dakika kaynatıyoruz.

İncir Kürü

Adet söktürücü doğal kürlerden bir diğeri de incir kürü. Yine televizyonda gördüğümüz ve forumlarda oldukça popüler olan, hamile kalmak isteyen kadınların da uyguladığı bir kür bu. Adet gecikmesi için uygulayabileceğiniz bu kür için; yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine 10-12 adet kuru incir atıp ve 15-20 dakika kaynatın. Daha sonra ılımasını bekleyip günde 2 kez bu içeceği için.

Civan Perçemi

Civan perçemi de adet söktürücü bitkiler arasında yer alıyor. Bu kür için, kaynamakta olan suyun içerisine birkaç dal civan perçemi atıp birkaç dakika kaynattıktan sonra demlenmesini bekleyip suyunu süzdükten sonra tüketin.

Çörek Otu ve Bal

Adet gecikmesi için evde uygulayabileceğiniz formüllerden biri de çörek otu ve bal karışımı. 1 çay kaşığı çörek otu ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp tüketin. Düzenli olarak her gün 1 kez bu kürü uyguladığınızda, genellikle 1 hafta içinde adet olursunuz.

Zerdeçal

Isırgan bir bitki olarak zerdeçalın, adet gecikmesi ve dengeleyici hormonların düzenlenmesinde faydalı olduğu düşünülmektedir. Adet kanaması sağlayan ilaçlarla aynı etkiyi gösteren özelliğe sahip olan zerdeçal, aynı zamanda adet sancılarının da hafiflemesine yardımcı olur. Bunun için yarım çay kaşığı zerdeçalı 1 kase yoğurt ya da 1 bardak süte karıştırıp tüketebilirsiniz.

Denediğiniz ve memnun kaldığınız başka formüller varsa, buradan bizimle de paylaşabilirsiniz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz