Adet düzenleyici bitki çayları-Adet düzensizliğinde şifalı çay tarifi

Adet düzenleyici bitki çayları-Adet düzensizliğinde şifalı çay tarifi

Adet düzensizliğine bitkisel çözüm arayanlara bitki çayları oldukça etkili bir doğal tedavi olanağı tanımaktadır. Bu noktada adet düzenleyici bitki çayları özellikle adet gecikmesinde adet söktürücü olarak kullanılmaktadır. Peki hangi bitkilerden adet söktürücü bitki çayı yapılabilmektedir. Maydanoz çayı,

Ahmet Maranki adet söktürücü bitkisel çaylar olarak maydanoz çayı, civanperçemi çayı, papatya çayı, nane çayı, nergis çayı, kimyon çayı, safran çayı, rezene çayı, anason çayı, havuç tohumu çayı, karabaş otu çayı, misk çayı ve adaçayı bubakımdan faydalanılabilecek bitki çayları olarak sayılabilir. Yukarıda saydığımız şifalı bitkilerin elbette tek faydası düzensiz adet kanamalarını düzenlemesi ve adet gecikmesi yaşayan kadınlarda adet söktürücü etki yapması değildir. Bu şifalı çaylar bir çok hastalık ve rahatsızlık tedavisinde de kullanılmaktadır.

Adet sökücü şifalı bitki çayı tarifi

Rezene Çayı adet düzensizliği için kullanılabilecek en etkili bitki çaylarından birisidir. Sabah ve akşam 1 fincan olmak üzere günlük 2 fincan rezene çayı içilmesi gerçekten adet gecikmesi ve adet olamama sorunları olan hanımlar için adeta imdat valfi niteliğindedir.

Dereotu tohumundan yapılan bitki çayı adet söktürücü ve adet düzenleyici etkisi ile yaygın olarak faydalanılmaktadır. Ortalama olarak 10 haftalık kullanılan bu bitkisel çay,için 2 çay kaşığı kadar dereotu tohumunu toz haline getirerek 1 bardak sıcak su içerisine karıştırarak kullanıyoruz. Bu bitki çayından hoşlanmayanlar için civan perçemi ile hatmi çiçeği karışımı adet söktürücü bitki çayı içmeyi de deneyebilirsiniz.

Diğer yandan Ahmet Maranki adet düzensizliğine toz zerdaçal çayı kullanımını öneriyorlar. Bu bitki çaylarının yanında kereviz yemek te adet söktürücü yararları olan bir beslenme biçimi olarak uzmanlar tarafından öneriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz