Adet Dönemi Ağrıları için Bitkisel Kür

  • ALTERNATİFTIP
  • Adet Dönemi Ağrıları için Bitkisel Kür için yorumlar kapalı
  • 778 kez görüntülendi

Adet Dönemi Ağrıları için Bitkisel Kür

Kadınların her ay yaşadığı ve bazılarının korkunç sancılar içerisinde geçirdiği adet dönemleri için artık korkmanıza gerek yok. Tamamen bitkisel tedavi yöntemleri ile aybaşı ağrılarına ve adet dönemi sancılarına son verebilirsiniz.

Şimdi sizlere ilk önce adet ağrısını azaltan ve yok eden bir bitkisel kür tarifi, daha sonra ise adet ağrısına iyi gelen şeyleri anlatmak istiyorum.

İbrahim Saraçoğlu adet dönemi ağrıları için kiraz sapı suyu kürünü tavsiye ediyor.

Tarifi: 25 -30 adet kiraz sapı 1 bardak suda 5 dakika kaynatılarak elde edilen suyu içmek adet dönemi sancılarını giderir.

Kullanılacak kiraz sapları gölgede kurutulmuş olmalı. Kiraz saplarının rengi koyu kahverengi olmuşsa ve incelmişse bunların etkisi kalmamış demektir kesinlikle kullanmayın, hiçbir faydası olmayacaktır.

Adet döneminde oluşan ağrıları yok etmek için şu uygulamalar yapılabilir.

– Zencefil ve ahududu içeren içecekler ve çaylar ağrı kesici özellik gösterebilir. Bu dönemde bu tip içeceklerin tüketimi arttırılabilir.

– Kesin olarak gösterilmese de bazı çalışmalarda akupunkturun regl ağrılarına iyi gelebileceğini gösteren bazı çalışmalar vardır. Sigara ve alkol damarlarda daralma etkisi yaratacağından ağrıları arttırabilir.

– Yağ tüketimi az olan ve yeşillikten zengin beslenenlerde regl ağrılarının daha az olduğuna dair bilgiler vardır. Bu dönemde kan kaybı olduğu için demir içeren besinler de mutlaka daha fazla tüketilmelidir.

– Karnın alt tarafını ovuşturmak ve bu bölgeye sıcak torba uygulamak oldukça etkili olabilir. Sıcak uygulaması kasların gevşemesine sebep olarak ağrıyı azaltabilir. Ilık bir duş aynı etkiyle ağrıyı azaltabilir.

– Germe egzersizleri gibi hafif egzersizler, yürüyüş ve yoga gibi faaliyetler yararlıdır. Bu dönemde sosyalleşerek veya hobilere yönelerek (kitap okumak, sevdiğiniz bir şey ile uğraşmak gibi) ağrı algısı bir miktar yönetilebilir.

– Regl ağrıları fazlaysa ve diyet, beslenme değişiklikleri, ağrı kesicilere cevap vermiyorsa bir doktora mutlaka danışmak gerekir. Ağrıların arkasında endometriozis, adenomyozis, pelvik inflammatuvar hastalık veya miyom gibi bir problem olmadığından da emin olmak gerekir.

– Ağrılar anatomik bir problem olmadan da fazla oluyorsa doğum kontrol hapları ile kontrol altına alınabilir. Bir doktora danışarak doğum kontrol haplarına başlamak ağrıyı tümden ortadan kaldırabilir.

Bu yazı adet ağrısına iyi gelen çay haplar hareketler şey besinler masaj dua yemekler ne iyi gelir aspirin muz serum doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi çare son evde nasıl olur geçer diner azalır bir ağrıdır önlenir anlaşılır kadınlar kulübü için iğne egzersizler ağrı kesici ilaçlar arvales parol ne yapılmalı ilaç içilir mi buscopan adet dönemi ağrıları azaltma evlenince geçer mi regl ağrılarına alternatif çözümler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

adet ağrısı nasıl geçer, adet ağrısı için bitkisel, adet ağrısı için şifalı bitkiler, adet ağrıları için bitkiler, adet ağrıları için şifalı bitkiler, adet ağrıları, adet dönemi ağrısı nasıl geçer, adet dönemi ağrılarına bitkisel, agrı çin bitkisel kürler, adet ağrısı için kür

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.