Adet Bozuklukları

Adet Bozuklukları

Ortalama olarak kadınlar her dört haftada bir adet görürler ve kanama 3-5 gün sürer. Ancak her kadın bu ortalamaya girmez. Bazı kadınlarda kanama 3 haftada bir ve bazı kadınlarda 35 günde bir meydana gelir. Bunlar da

normaldir.

Adet görmemek
Gebelik ilk akla gelen nedendir, ancak başka nedenler de olabilir. Yeni adet görmeye başlayan ergenlik çağındaki kızların adetleri düzensiz olabilir. Bazen stres veya seyahat nedeni ile meydana gelen hormonal dengesizlik normal adet devresini geçici olarak etkiler. Doğum kontrol hapını bırakmak da 1-2 ay adet görmemeye neden olabilir. 3-5 ay adet görmeyen kadınlarda yumurta üretimi durmuş demektir ve kısırlık sorunları olabilir.

Kanamanın fazlalığı
Tampon veya pedinizi her iki saatte bir değiştirmek zorunda kalıyorsanız, ağır kanamalı bir adet görüyorsunuz demektir. Nedeler arasında endometriosis, kanser olmayan tümörler veya doğum kontrol için takılan rahim içi araç sayılabilir. Gününden geç gelen ağır kanamalı bir adet, çocuk düşürme belirtisi olabilir. Aşırı kanama verdiği sıkıntı yanında kansızlığa da neden olabilir.

Bu yazı adet bozuklukları, adet bozukluğu sebepleri, adet bozukluğu nasıl aşılır, adet bozukluğu nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

adet bozukluğunun nedenleri, Adet bozuklugu, adet bozukluğu nasıl aşılır, adet bozukluğu nedenleri, adet bozukluğuna ne iyi gelir, adet bozuklukları, adet bozukluğu neden olur, adet bozukluğu nedir, adet bozuklukları tedavisi yorumlar, Aybawi ne demeydi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz