Açlık İnsülin Değeri Nedir ?

Açlık İnsülin Değeri Nedir ?

İnsülin, halk arasında bilinen adı ile “Kan Şekeri”, sağlıklı insanlar da başta olmak üzere gözlem altında olmadığı sürece ansızın hayatınıza girerek yaşam kalitenizi tamamen yok edebilir. Bu sağlık sorunu ile başa çıkmanın pek çok yolu ve tedavisi vardır. Ancak en önemlisi; alınması gereken tedbirler ile açlık insülin değeri korumaktır. Elbette bu değerlerin tespiti ve kontrolü için düzenli kan tahlilleri yaptırmak gerekmektedir.

Açlık İnsülin Değeri

Kan Şekeri değeri adı ile de bilinen bu değerler, kişilerin bünye ve bağışıklık sistemleri başta olmak üzere yaşam alanları ve beslenme şekilleri ile de doğru orantılıdır.

Açlık insülin normal değerleri nedir?

İnsülin Direnci adı verilen ve kan şekerinin, yağ, kas sistemi ve karaciğer gibi birimlere iletilmesinin zorlaşması olayı, insülin değerlerinin artmasına neden olacaktır. 100 mg/dl olarak bilinen “Normal Değer” kapsamı altında net bir bilgi vermenin mümkün olmadığını, bunun kişilerin bünyelerine özel bir durum olacağı için kontrol ile öğrenilmesi gerektiğini belirtiriz. Ancak HOMA testi sonrasında 2,5 ve üzeri bir sonuç elde etti iseniz, insülin direncinizin başlamış olacağına işarettir. Bu durumda beslenmenize dikkat etmeye ve bu dirence sebep olan birimin tespiti için tedaviye başlamalısınız.

Açlık İnsülin Değeri

Açlık insülin değeri yüksek ve düşük değerleri nelerdir?

Normal olarak değerlendirmenin 100 mg/dl,

125 mg/dl düzeyinin, bozulmuş açlık insülin değeri olduğuna,

Ve 126 mg/dl üzeri değerlerin diyabet hastalığının evresi olduğunu belirtiriz.

Açlık insülin değeri sürekli takip edilmelidir.Hastalığın anlık olarak yaşamınıza girmesinin ardından görme yetisinin kaybından tutun da daha pek çok sistemin çalışmasında aksaklıklar ya da sonlanmalar olabilir. Bunların olmaması ve sağlıklı bir yaşam için konusunda uzman bir doktora başvurmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz