Acı Çehre Tohumu ve Bitkisinin Faydaları Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Acı Çehre Tohumu ve Bitkisinin Faydaları Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 801 kez görüntülendi

Acı Çehre Tohumu ve Bitkisinin Faydaları Kullanımı

Son dönemde kullanımı oldukça revaçta olan bir bitki ve bu bitkinin esasında tohumundan bahsetmek istiyorum bu yazımda. Zayıflama konusunda çığır açan bu bitkinin adı acı çehre.

Halk arasında acı çehre olarak bilinen bitki, akdiken ağacının tohumudur. Latince adı Rhamnus cathartica’dır. Müshil, depürativ (kan temizleyici ve toksin giderici), diüretik (idrar söktürücü), laksatif (bağırsak uyarıcı) olarak kullanılır.

Bu mucizevi tohum karışımı bağırsakların çalışmasını düzenler, temizler, hücreleri yeniler ve cildi sıkılaştırır, kolesterolü dengeler, idrar söktürür (prostat ve böbrek hastalıklarına faydalıdır) gaz oluşumunu azaltır ve buna bağlı olarak şişkinlik şikayeti olanlar için yararlıdır. Cildi sıkılaştırdığı için de zayıflama esnasındaki deri sarkmalarını engeller.

Kronik kabızlık problemi olan erişkinler 8 kadar meyve tohumunu sabah kahvaltısından önce aldıklarında kuvvetli bir etki göstermesine rağmen çocuklar için kesinlikle önerilmez.

Zayıflamanın yanı sıra kabızlık sorununa da kesin tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bağırsakları düzenleyici, temizleyici , hücreleri yenileyici ve cildi sıkılaştırıcı özelliği ile de zayıflama esnasındaki cilt sarkmalarını önler. Acı cehre’nin bağırsaktaki etkisi ise ince bağırsaklara gelen besinlerin emilimini düşürmesi, vücut için gerekli olan minerallerin ve vitaminlerin dışındaki kilo yapıcı maddelerin emilmesine mani olmasıdır.

Faydaları: Kilo kontrolünü kolaylaştırmaya, kilo vermeye, Yağ kaybını hızlandırmaya, yağsız kas kitlesini artırmaya, Tatlıya olan iştahın kesilmesine, Daha az beslenerek daha zinde ve güçlü kalmanıza, Diyabetiklerde kan şekeri ayarını düzenlemeye, LDL-kolesterolü azaltmaya, iyi huylu HDL-kolesterolü yükseltmeye, Kabızlığı önlemeye, hazmı kolaylaştırmaya ve şişkinliği gidermeye, Vücuttaki birikintileri eritmeye,yardımcı olur.

Acı cehre şu ana kadar bilinen en etkili ve hızlı kilo verme takviyesidir. Acı cehre var olan tüm zayıflama ürünlerinden farklı olarak %100 bitki tohumu halinde satılmaktadır. Ürünün bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Kullanımı: Bu bitki tohumu karışımı öğünlerden sonra ılık su ile birlikte tüketilir. Böylece tokluk hissi uyandırarak, gereğinden fazla yemek yenmesine engel olur. Acı cehre zayıflama bitkisi besinlerin içindeki yağların mide tarafından emilmesinin önüne geçer veya yağ emilimini iyice düşürerek zayıflama etkisi gösterir. Ayrıca kötü kolesterolün ve trigliseridleri bedenimizden atmaya yardımcı olur.

Bu yazı acı çehrenin yan etkisi, acı çehrenin tohumu, acı çehrenin yararları zararları faydaları nelerdir, acı çehrenin kullanım şekli nasıl kullanılır, acı çehre tohumu fiyatı kullanıcı yorumları, acı çehre nasıl yetişir bitkisi nedir konusunda yazılmıştır.

acı çehre tohumu zararları, acı çehre tohumu kullanıcı yorumları, acı çehre tohumu nasıl kullanılır, acı cehre nasıl kullanılır, acı çehrenin faydaları, www saglikvegebelik com, acı çehrenin zararları, ac cehre, acı cehre, acı cehre kullanıcı yorumları 2015

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.