Acai berry, en sağlıklı meyvelerden biridir. Acai, Amazon yağmur ormanlarında bulunan yerli bir çilektir. Bu meyve yüzyıllardır şifa verici, bağışıklık kazandıran, enerjiyi güçlendiren bir meyve olarak ilan edildi. Araştırmalar bu antioksidan bakımından zengin meyveleri oksidatif hasarı baskılamak ve onarmaya yardımcı olabileceğini ortaya koyuyor.

 1. Kalp Sağlığınızı Teşvik Ediyor

Acai berry, dengeli kolesterol düzeylerini destekleyen bir antioksidan türü olan antosiyaninler içinde aşırı derecede yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca, dolaşımı desteklemek de dahil olmak üzere kardiyo-koruyucu faydalar sağlayan bitki sterolleri bakımından zengindirler genel kan kompozisyonu ve kan damarlarını rahatlatır.  Acai berryinde linoleik ve oleik asitler gibi esansiyel yağ asitleri bulunur. Oleik asit hipertansiyonu önleyebilir ve ayrıca kalbinize doğru ve etkili bir şekilde çalışması gereken hayati besin maddelerini verir. Buna ek olarak, kötü kolestrol, LDL’yi azaltmaya ve sağlıklı seviyelerde iyi kolestrol, HDL’yi korumaya yardımcı olur.

 1. Zararlı organizmalara karşı direniyor

Araştırmalar, acai berry meyvesinin zararlı organizmalarla savaşmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bu meyve, nefes aldığımız kirli hava ve süpermarket meyvelerinden ve sebzelerden tükettiğimiz kalıntı böcek ilaçlarının bir sonucu olarak üretilen, “serbest radikaller” olarak adlandırılan çürük toplayıcı hücrelerin saldırısından vücudu korumak ve korumak için yeteneğe sahiptir. Acai berry antioksidanlarıyla birlikte olumsuz elementlerin vücudunu toksikletin. Acai’nin kırmızı şarap ve üzümlerden 33 kat daha fazla antioksidan gücü olduğu gösterildi.

 1. Sağlıklı kilo kaybı

Beslenme uzmanları tarafından super meyve olarak bilinen acai, sadece kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda sağlıklı bir kilo vermemize de yardımcı olabilir. Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin anahtarlarından biri vücudun çabucak atıkları yok etme yeteneğidir. Acai berry suyu ya da sadece meyvesi yağ yakıcı metabolizmayı arttırmak için en iyisidir. Yağ yaktığınızda emülsiyon haline getirirsiniz böylece kan dolaşımında atıklar ve toksinler oluşur. Acai berry’in kilo verme sürecinde yardımcı olabilecek liflere sahiptir.

 1. Cilt için faydalı

Acai yağı, kimyasal bazlı cilt bakım ürünlerinde doğal bir alternatiftir. Günümüzde birçok güzellik ürünü, yağın yüksek antioksidan içeriğinden dolayı acai yağı içermektedir. Yenildiği zaman, cildinize sağlıklı bir parlaklık verir. Aslında, Brezilyalılar cilt sağlığını geliştirmek için yüzlerce yıldır acai berry yiyor.

 1. Sindirime yardımcı olur

Acai ayrıca sindirim sistemini temiz ve fonksiyonel tutmaya yardımcı olabilir. İnsan vücudunda, meyveler güçlü detoksifikasyon kapasitelerine sahiptir ve bir diyet lifi kaynağıdır. Elbette, aynı şeyi yapabilen diğer birçok yüksek lifli yiyecekler, diğer çilek türleri de dahil olmak üzere. Düzenli tüketildiğinde, bu meyve sularının sindirim sisteminizi güçlendirmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Geleneksel olarak, Acai berry suyu konsantresi ishalden muzdarip olanlara rahatlama sağlamak için kullanılmıştır. Ayrıca, kolon temizleme özelliklerine sahip olduğu için kabızlık ve ilgili konulara da sahip olanlar için faydalıdır.

 1. Tahrişi azaltır

Acai berry tipik olarak solunum sıkıntısı ve şişme ile ilişkili akciğerlerde tahrişi önleyebilecek özelliklere sahiptir.

 1. Hücresel sağlığı iyileştirir

Genel bir seviyede, acai’de bulunan antosiyaninler, vücudun hücresel koruma sisteminde rol oynar ve hücreleri serbest radikallerin istilasına karşı kuvvetli tutmaya yardımcı olurlar.

 1. Yaşlanma karşıtı etki

Birçok fitokimyasal formda son derece yüksek olan acai meyveleri, oksidatif hasarla ilişkili olduğu için yaşlanmayı yavaşlatabilir veya tersine çevirebilir.   Herkes daha genç görünümlü ve esnek bir cilt ister. Acai berry, cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilecek vitaminler A, C ve E’ye sahiptir. Benzersiz özellikleri cildinizin ışıldamasına ve daha genç görünmesine yardımcı olur. Akne kontrolünde yardımcı olabilir – her gençin hayatının sonu! Bu şifa kabiliyetini anti-inflamatuar özelliklere borçludur. Antioksidanlar açısından zengin olan acai meyveleri cildinizi daha genç, daha taze ve kusursuz görünür hale getirir. Antioksidanlar yanında, bu meyveler de genel cilt kalitesini artıran vitaminler ile doludur.  Yüz derisi, güneşe, kimyasallara ve kirleticilere aşırı maruz kalma nedeniyle yıpranır ve yıpranır. Acai suyunda bulunan antioksidanlar, etkilenen deri hücrelerinin onarımına yardımcı olurlar. Hasar tetikleyici serbest radikalleri uzak tutmanın yanı sıra, cildin kaybettiği nemi muhafaza etmeye yardımcı olur. Bu meyve suyunun kozmetik pazarında çok talep görmesinin başlıca nedenlerinden biri. Acai berrynin düzenli olarak uygulanması, dudakların nemli kalmasını sağlar. Meyve suyu son derece nemlendirici özelliklere sahiptir. Ayrıca iyi bir antioksidan kaynağıdır. Birlikte, bunlar çatlaklara iyileşmeye ve yumuşak, tatlı dudaklar vermeye yardımcı olur.

 1. Enerjiyi Artırır

Genel sağlığa olan faydalarından dolayı, acai berry alarak enerji ve dayanıklılık düzeyini artırabilir ve yorgunluk ve bitkinlikle mücadeleye yardımcı olabilir. Meyve suyu, Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 gibi esansiyel yağ asitleri ve antioksidanlar ile birlikte vitaminler, kalsiyum, potasyum, demir ve fosfor gibi mineralleri içerir. Bu, onu büyük bir enerji kaynağı haline getirir. Böylece, hemen tazelenip yenilenmek isteyenler için ideal bir içecektir.

 1. Sağlıklı bir libido teşvik eder.

Bu ünlü mor meyve, insan vücudunda genel olarak artan kan dolaşımı ile bağlantılıdır; bu durum, özellikle erkekler için cinsel istekte artışa katkıda bulunabilir. Acai berry, kan dolaşımını doğru şekilde düzelten güçlü bir antioksidan olan antosiyanin içerir. Geliştirilmiş dolaşım, daha iyi ve daha sağlıklı hissetmeye neden olur. Zayıf kan dolaşımı nedeniyle, kan pıhtılaşması, prematüre kellik ve kalp problemleri ile ilgili birçok hastalık ortaya çıkar.

 1. Zihinsel işlevi geliştirir

Ön araştırma çalışmaları, acai’nin bilişimi iyileştirebileceğini ve sağlıklı beyin yaşlanmasını teşvik ettiğini göstermektedir.  Acai berry, sadece yaşlı nesiller için değil tüm yaş grupları için daha iyi belleğe sahip Omega 3 içermektedir. Saflaştırılmış meyvelerde bulunan besinler kişinin daha dikkatli olmasını ve konsantrasyonunu kolaylaştırır.

 1. Kötü kolestrerolü düşürür.

Acai berryde iki esas yağ asidi vardır: biri Omega-6 (linoleik asit) olarak bilinir ve diğeri Omega-9 (Oleik asit) olarak bilinir. Sık yapılan çalışmalar, bu yağ asitlerinin normal kolesterol düzeylerini düşürmede ve korumada önemli bir rol oynadığını göstermiştir. Acai berry, kötü kolesterol LDL seviyelerini düşürme gücüne sahip iyi bir yağ asidi kaynağıdır. Bunlar aynı zamanda iyi kolestrol seviyesini yükseltmeye yardımcı olur, HDL. Bütün bunlar, kan dolaşımını düzeltir. Kötü kan dolaşımı, prematüre saçsız kılma, aşırı saç dökülmesi gibi kardiyak sorunlar da dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarını tetikler. Bu nedenle, bu suyu düzenli olarak kullandığınızda bu sorunlar devam edebilir.

 1. Kanserle Savaşır

Acai berry’de bulunan antioksidanlar, antosiyaninler gibi moleküler düzeyde karsinogenezi bloke eder ve bu da tümör hücrelerinin ölmesine ve defekte organlarda kanser hücrelerinin büyümesini azaltır. Ve böylece, kanserlerle savaşa yardımcı olur.

 1. Daha İyi Vizyon

Bu meyve suyunun görme yorgunluğundan kurtardığı bilinmektedir; bu sayede göz rahatsızlıkları gözlenmez. Goji Berry ile birlikte Acai meyve suyunun düzenli olarak kullanılması, bu konularda oldukça faydalıdır.

 1. Daha kaliteli bir uyku

Acai berry kan dolaşımını geliştirme potansiyeline sahiptir. Yatmadan önce bir bardak su ile iyi bir gece uykusunun keyfini çıkarın.

 1. Saçların sağlıklı uzamasını sağlar

Acai berry meyvesinde omega-3, 6 ve 9 yağlı asitlerin yanı sıra A, C, E ve B vitaminleri gibi vitaminlerin protein içeriği, saç büyümesi ve sağlığı için gereklidir .