Abdestbozan Otunun Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Abdestbozan Otunun Faydaları için yorumlar kapalı
  • 685 kez görüntülendi

Abdestbozan Otunun Faydaları

Sitemizde artık şifalı bitkiler ile ilgili bilgilerde vermeye başlıyoruz. İlk konumuz birçok kişinin adını bile yeni duyduğundan emin olduğum abdestbozan otu.

Bakalım abdestbozan otu neye iyi geliyor ve nasıl kullanıyor. Çok fazla uzatıp sizleri sıkmadan kısaca abdestbozan otunu ve çalısını size tanıtmak istiyorum.

Abdestbozan Otu: Yeşil ve kırmızı renklerde güzel kokulu çiçekler açan abdestbozan otu, daha çok rutubetli yerlerde yetişen bir bitkidir.

Abdestbozan Otunun Faydaları: Vücuda dinçlik verir. Mideyi kuvvetlendirir. Mide yanması ve bağırsak gazlarını giderir. Ateşi düşürür. Baş ve göğüs ağrılarını dindirir. Balgamı söker. Boğmaca ve öksürüğe iyi gelir. Bademciklerde oluşan şişlikleri indirir. Çıbanların olgunlaşmasını hızlandırır. Burun kanamalarını kesmeye yardımcı olur.

Abdestbozan Otu Nasıl Kullanılır: Taze yaprakları salatalarda kullanılır. Abdestbozan otundan siyah ve yeşil boya da elde edilir. Abdestbozan otu kökleri, sinir otu çayına katılırsa iltihap durdurucu etki gösterir.

ABDESTBOZAN OTU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı abdestbozan otunun faydaları nerede yetişir nedir ne demek ne işe yarar neye iyi gelir nasıl kullanılır abdesti bozar mı vikipedi almanca hangi hastalıklara iyi gelir otu çalısı asalak türü diğer adı asalağı konusu hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.