3 Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın

3 Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın

3 Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın!

? İşte size saç dökülmesi için başka yerde bulamayacağınız doğal ve basit bir tarif. En güzeli de gereken malzemelerin mutfağınızda olan, kolaylıkla bulunan malzemeler olması!

Malzemeler:

– 2 yemek kaşığı Hint yağı
– 1 yumurta sarısı
– 1 yemek kaşığı bal

? Tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırın. Karışımı önce saçlarınızın köklerine, ardından tüm saçınıza uygulayıp saçınızda 2-4 saat bekletin. Başınızdan akmaması için bir duş bonesi takabilirsiniz.

? Ardından saçınızı şampuan ve saç nemlendiriciyle yıkayıp durulayın. Bunu iki ay boyunca haftada bir defa yaparsanız (İki defa yapılması tavsiye ediliyor), saçınızın artık dökülmediğini ve yeni saçların çıkmaya başladığını fark edeceksiniz.

Bu 3 malzeme nasıl yardımcı oluyor?

Yumurta sarısı

Proteinlerle, aminoasitlerle ve besleyici bileşenlerle dolu olan yumurta sarısı saçın daha hızlı ve sağlıklı büyümesi için gereklidir. Yumurta sarısı içinde bulunan biotin, aynı zamanda saç foliküllerini ve saç köklerini besler.

Hint yağı

Hint yağı binlerce yıldır saç dökülmelerine karşı kullanılıyor. Anti-bakteriyel ve anti-mantar özelliklere sahip. Aynı zamanda kafa derisindeki enfeksiyonlarla, kepekle ve kıl kökü iltihabıyla savaşmaya da yardımcı olur.

Hint yağında bulunan risinoleik asit, kafa derisindeki kan akışını hızlandırır ve saç büyümesini artırır. Araştırmalar Hint yağının yeni saç oluşumunu beş kata kadar artırdığını gösteriyor.

Bal

Muhteşem anti-mantar ve antiseptik özelliklere sahip bir diğer malzeme de bal. Bu güçlü antioksidan, saçınızın tekrar büyümesi için mükemmel bir malzeme. Aynı zamanda saçınız için ideal nemlendirici olarak iş görecek doğal bir parafine sahip. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz