10 Dakikada Aydınlık Ten Makyajı

10 Dakikada Aydınlık Ten Makyajı

Cilt görüntüsünü düzgünleştirmek için yapılan aydınlık ten makyajında tüm yüze ve boyna ilk olarak fondöten uygulaması yapılır. Fakat iyi bir makyaj yapmak için renk seçiminin çok önemli olduğunu unutmayın.

Renginize göre seçtiğiniz makyaj malzemeleri ile makyaj yapmanız hem doğal bir görüntü hem de makyajınızı aktığında kötü bir görüntü oluşturmayacaktır. Yüzünüze ve boynunuza fondöten sürdükten sonra göz altı morluklarınızı, sivilcelerinizi, lekelerinizi ve küçük düz benlerinizi kapatmalısınız.

Makyajınızı en son sabitleyebilmek için elmacık kemiklerinizin üzerine bir miktar istediğiniz tonda allık kullanarak makyajınızı 10 dakikada veya 10 dakikadan daha az bir süre içerisinde çok şık görünen bu makyajı bitirebilirsiniz.

Yaz Aylarında Genellikle Hafif Makyajlar Kullanın!

Yaz aylarında insan vücudu terlemeye meyilli olduğundan yaz aylarında hafif makyajlar kullanmak daha akıllıcadır. Gece makyajları hariç gündüz makyajlarının hepsi hafif renklerden ve az makyaj malzemesi kullanarak yapılmalıdır.

Akmaya karşı yaz günlerinin makyajları iyi bir sabitlenme yapılarak bitirilmeli ve çok iyi makyaj malzemeleri kullanılmalıdır. Her zaman akmayan veya zor akan makyaj malzemeleri kullanmak makyajın akmamasını sabit kalmasını kolaylaştırır.

Makyaj Yapıyorum Diye Palyaçoya Dönmeyin!

Hoş bir makyaj her zaman kadınları güzel göstermeye ve daha şık göstermeye yaramaktadır. Fakat gündüz gece makyajı yapan bayanların ortamda iyi bir görüntü vermedikleri de bilinmektedir. Makyajda görüntü kalitesine önem vermek daha şık görünmeyi ve kıyafetlerin uyumunu göstermektedir.

Çünkü gece makyajı koyu renklerle gündüz makyajı ise pastel renklerle yapılmaktadır. Bu iki makyaj stili arasındaki çizgiyi korumak kadınları daha çok muhteşem bir hale sokmaktadır. Gündüzleri çok koyu makyaj yapmak kadınlara bir palyaço görüntüsü kazandırırken gece yapılan koyu makyajla kadınlar daha şık ve daha zarif olabilir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.