1 Haftada Nasıl Zayıflanır?

1 Haftada Nasıl Zayıflanır?

1 Haftada Nasıl Zayıflanır?

Kilo verme, yaza formda girme, incecik bir vücuda sahip olmak herkesin arzusudur. Bu yazımızda 1 haftada nasıl zayıflanır, adım adım kilo verme yöntemlerini sizler için bir araya topladık.

Bildiğiniz gibi kilo vermek sabır işidir. Herkes kilo vermek için bir takım planlar yapar, işe koyulur ama ya 1 gün sürer ya da 2 gün. Burada önemli olan sabırlı olmak ve tuttuğunu koparmaktır.

Kilo vermenize yardımcı olacak ni sizler için sitemizden yayınlamıştık. Yaza girerken kilo vermenize yardımcı olacak diyet önerilerine göz atmanız sizin yararınıza olacaktır.

Hazırladığımız bu yazı inşallah sizler için motive edici ve yararlı bir yazı olur. İyi okumalar..

İyi Bir Başlangıç Yapın

İlk olarak kendi kendinize sorular sorun. Kaç kilo vermeliyim, nasıl verebilirim, kilo vermek için neler yapabilirim vs. gibi. Daha sonra kendinize hedefler belirleyin. Hedefinizi ilk etapta çok yüksek tutmayın. Hedefiniz sağlıklı bir şekilde az kilo vermek olsun. Kilo vermek sabır işidir, emek ister. Öyle hemencecik incecik olmak, fit olmak niyetiyle yola çıkarsanız yarı yolda kalırsınız. Her zaman pozitif olun, sabırlı olun ve en önemlisi de inanın.

Bol Bol Su İçin

Sabah kalkar kalkmaz güne su içerek başlayın. Uyandığınızda ilk işiniz mutfağa gitmek olsun. Sabah içtiğiniz su vücudunuzu tazeler ve organlarınızı aktif hale getirir. Bilakis yemek yemeden önce içeceğiniz 1 bardak su, tokluk hissi verir ve fazla yemek yemenizi önler.

Yürüyüş Yapın

Sabahları kahvaltı yapmadan önce yarım saat kadar yürüyüş yapın. Hem temiz hava alın, hem de sağlıklı olun. Kahvaltıdan hemen sonra kahvaltı yapmayın. Yaptığını yürüyüş sizi acıktırmış olacaktır. Bu da fazla yemek yemenize neden olabilir.

Kahvaltı Yapın

Kahvaltı en önemli öğündür. Kesinlikle kahvaltı yapmadan dışarıya çıkmayınız. Aç kalarak kilo veremezsiniz. Öncelikli amacınız sağlıklı bir şekilde kilo vermek olsun. Aç kaldığınızda beyniniz yağ stoklarını korumak için sinyal vermeye başlar ve metabolizmanız yavaşlar.

Küçük Porsiyonlarda Yiyin

Yemeklerinizi azar azar koyun. Tabağınızı tamamen doldurmanıza gerek yok. Küçük lokmalar halinde ağzınıza atın ve çok iyi çiğnemeye dikkat edin. Çok fazla çiğnemeden yuttuğunuz yiyecekler midenizi yorar.

İp Atlayın

İp atlamak sadece çocukların yapacağı bir iştir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kilo vermeniz için en büyük etmenlerden bir tanesi ip atlamaktır.

Sağlıklı Beslenin

Eğer ki kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız yediğiniz şeylere dikkat edin. Kalorisi düşük, besin değeri yüksek meyve, sebze gibi gıdaları tüketin. Hayatınızdan şeker, tuzu ve unu çıkartmaya çalışın. Asitli içecekler içmeyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz